Terbilum, krem,15 g

Dostępny
7,44
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100021231

Działanie

Terbinafina jest alliloaminą o szerokim zakresie działania przeciwgrzybicznego. W małych stężeniach terbinafina działa grzybobójczo na dermatofity, pleśnie oraz niektóre grzyby dimorficzne. Na drożdżaki działa grzybobójczo lub grzybostatycznie, w zależności od gatunku.

Wskazania

-Zakażenia grzybicze skóry wywołane przez dermatofity rodzaju Trichophyton(np. T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum carrisi
-Epidermophyton floccosum (np. grzybica stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej).•Drożdżakowe zakażenia skóry wywołane przez rodzaj
-Candida (np. Candida albicans).•Łupież pstry wywołany przez Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na terbinafiny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt Terbilum w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę. Bezpośrednio po użyciu produktu Terbilum należy dokładnie umyć ręce.Należy chronić oczy przed kontaktem z produktem Terbilum. Jeżeli przypadkowo lek dostanie się do oczu, należy je przemyć bieżącą wodą.Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, produkt może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Przyjmowanie innych leków

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować produktu Terbilumw okresie ciąży, chyba że korzyści dla matki wynikające z jego zastosowania przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Badania toksycznego działania na płód i badania płodności przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działań niepożądanych.Terbinafina przenika do mleka kobiecego, dlatego matki karmiące piersią nie powinny stosować produktu Terbilum. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej produktem Terbilum skóry, w tym piersi.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:Grzybica stóp (Tinea pedis): raz na dobę przez 1 tydzień.Grzybica fałdów skórnych (np. Tinea cruris): raz na dobę przez 1 tydzień.Drożdżyca skóry (Cutaneous candidiasis): raz na dobę przez 1 tydzień.Grzybica skóry gładkiej: raz na dobę przez 1 tydzień.Łupież pstry (Pityriasis versicolor): raz na dobę przez 2 tygodnie.Poprawę objawów klinicznych uzyskuje się zazwyczaj już po kilku dniach stosowania produktu leczniczego Terbilum. Produkt należy stosować przez cały zalecany okres, ponieważ stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby.Jeżeli po upływie 2 tygodni leczenia nie stwierdza się poprawy stanu pacjenta, należy zweryfikować diagnozę.

Skutki uboczne

Sporadycznie, u niektórych osób w miejscu stosowania kremu może wystąpić zaczerwienienie skóry, świąd lub pieczenie. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Objawów tych nie należy jednak mylić z reakcjami alergicznymi, które mogą świadczyć o nadwrażliwości naprodukt Terbilum i wymagają przerwania jego stosowania.

Skład

1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku (Terbinafini hydrochloridum).
Wykaz substancji pomocniczych: Izopropylu mirystynian, Polisorbat 60, Alkohol cetylowy, Alkohol stearylowy, Cetylu palmitynian, Sorbitanu stearynian, Alkohol benzylowy, Sodu wodorotlenek, Woda oczyszczona.

Producent

OCEANIC Spółka Akcyjna
ul. Łokietka 58
81-736 Sopot

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.