Trisept Max, płyn do dezynfekcji rąk, 30 ml

Płyn do dezynfekcji rąk, przeznaczony do codziennej higieny dłoni.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

11,08

O produkcie: Trisept Max, płyn do dezynfekcji rąk, 30 ml

100016628

Opis

Produkt służący do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym, bakteriobójczym, grzybobójczym. Produkt do powszechnego stosowania oraz do zastosowania w obszarze medycznym.

Właściwości

Trisept Max jest płynem do dezynfekcji zamkniętym w poręcznych opakowaniach, przeznaczonym do stosowania zewnętrznego. Charakteryzuje się prostym składem bazującym na alkoholu, dzięki czemu jest skuteczny wobec większości drobnoustrojów (wirusów, bakterii czy grzybów). Można go używać jako płyn dezynfekujący na co dzień, jak również jako środek do stosowania w obszarze medycznym. Trisept Max spełnia wszystkie niezbędne normy do zwalczania powszechnych drobnoustrojów, w tym m.in. E.coli, S.aureus, P. aeruginosa, Candidia albicans, Aspergillus.

Jak działa Trisept Max?

Preparat ma działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Charakteryzuje się szerokim zakresem działania. Dzięki zawartości gliceryny skutecznie dba o skórę rąk, dogłębnie ją nawilżając.

Jak stosować Trisept Max?

Aby zapewnić skuteczną dezynfekcję Trisept Max, należy stosować na umyte i suche ręce, w przeciwnym razie może być nieskuteczny. Następnie całą powierzchnię rąk trzeba pokryć preparatem, potrzeć dłonie, żeby rozprowadzić preparat. Nie należy wycierać ani nadmiernie osuszać rąk. Trzeba odczekać, aż środek do dezynfekcji całkowicie wyschnie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Trisept Max?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik zawarty w płynie. Nie należy go używać na podrażnienia, uszkodzenia skóry oraz otwarte rany. U osób o skórze skłonnej do przesuszania, może spowodować również pęknięcia naskórka.

Czy Trisept Max ma skutki uboczne?

Przewlekłe stosowanie płynu powoduje nadmierne wysuszenie i podrażnienie skóry rąk. W przypadku wdychania oparów może również powodować uczucie senności, mdłości, zawroty głowy oraz inne objawy ze strony układu nerwowego. Ze strony układu oddechowego mogą pojawić się kaszel i trudności z oddychaniem. Działa drażniąco na oczy i inne śluzówki. W przypadku dostania się płynu do oczu należy je delikatnie opłukać wodą przez kilka minut, uprzednio usunąwszy soczewki kontaktowe.


Skład

Skład: alkohol etylowy 96% (73% objętości w produkcie), alkohol izopropylowy, glicerol, woda destylowana

Jak stosować

  • Umyj ręce wodą i mydłem, następnie dokładnie wytrzyj
  • Spryskaj dłonie środkiem dezynfekującym
  • Użyj wystarczającej ilości produktu tyle, aby cała ręka była pokryta preparatem
  • Potrzyj ręce
  • Staraj się pokryć skórę obiema rękami.
  • Nie wycieraj, ani nie osuszaj rąk.
  • Odczekaj, aż środek do dezynfekcji rąk całkowicie wyschnie.

Waga

30 ml netto.

Producent

TARCHOMIŃSKIE ZAKŁADY FARM. POLFA S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.