Swanson Ubiquinol 100 mg, suplement diety, 30 kapsułek

Marka: SWANSON

Suplement diety zawierający ubiquinol, który wspiera układ krążenia.

Dostępny
179,34

O produkcie: Swanson Ubiquinol 100 mg, suplement diety, 30 kapsułek

100021006

Opis

Suplement diety zawierający ubiquinol.


Właściwości

Suplement diety Ubiquinol marki Swanson jest produktem zawierającym składniki niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in. koenzym Q10 i siemię lniane. Właściwości koenzymu Q10 są nie do przecenienia. Ubichinol obecny w każdej kapsułce produktu jest formą wspomnianego związku o najwyższej biodostępności i przyswajalności. Pochodzi z procesu ekstrakcji fermentowanych drożdży i jest identyczny w swojej budowie z wytwarzanym przez organizm ludzki. Suplement diety Ubiquinol zawiera również olej z siemienia lnianego oraz alfa-tokoferol (witamina E).

Zapotrzebowanie na koenzym Q10 w znacznej mierze jest zaspakajany przez produkcję endogenną. Z wiekiem jednak ona spada. Niedobór tego koenzymu może ujawniać się nie tylko w starczym wieku. Również po przebytym zawale serca, w trakcie przyjmowania statyn, w różnych jednostkach chorobowych. Koenzym Q10 obecny w Ubiquinol jest niezbędny również dla sportowców, którzy również borykają się z niedoborem tego składnika.

Jak działa Swanson Ubiquinol?

Ubiquinol skrywa w sobie właściwości siemienia lnianego i koenzymu Q10. Siemię wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i elektrolitycznej, bierze udział w przemianach metabolicznych makroskładników, cukrów i kwasów tłuszczowych. Koenzym Q10 jest przede wszystkim naturalnym i jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, wspomaga walkę z wolnymi rodnikami. Jest odpowiedzialny za wszystkie procesy energetyczne, w tym wytwarzanie energii w mitochondriach. Wpływa na wyciszanie stanów zapalnych, wspomaga regenerację błon komórkowych skóry. Jest odpowiedzialny za hamowanie procesów starzenia, przeciwdziała wielu chorobom cywilizacyjnym.

Jak stosować Swanson Ubiquinol?

Ubiquinol ma postać kapsułek do spożycia doustnego. Producent zaleca, żeby przyjmować je w całości, nie przegryzając. Zalecana dzienna dawka wynosi 1 kapsułka, którą można przyjąć o dowolnej porze dnia. Nie podano, czy preparat należy spożywać razem z posiłkiem, czy niezależnie od niego.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Swanson Ubiquinol?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik w nim zawarty. Produkt nie jest wskazany również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie powinny go przyjmować również dzieci.

Z czym nie łączyć Swanson Ubiquinol?

Jednoczesne stosowanie warfaryny (leku przeciwzakrzepowego) i koenzymu Q10 może zmniejszać działanie przeciwzakrzepowe warfaryny. Koenzym może również potęgować działanie leków obniżających ciśnienie krwi.


Tabela

Składnik  1 kapsułka 
 Ubiquinol (Kaneka™ podwyższona bioaktywność CoQ10)  100mg

Skład

Skladniki: Ubiquinol, olej z siemienia lnianego, otoczka kapsułki: żelatyna, woda oczyszczona, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, barwnik: mączka chleba świętojańskiego, nabłyszczacz: wosk pszczeli, przeciwutleniacz: lecytyna słonecznikowa, d-alfa-tokoferol (witamina E) (inne tokoferole i olej słonecznikowy).


Jak stosować

Doustnie, popijając wodą. 


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka. 


Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Zawiera wosk pszczeli. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.


Producent

Swanson Health Products,
Fargo, ND 58108


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.