Ulgast, suplement diety, 50 ml

Dostępny
12,38
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie

100041866

Ulgast, suplement diety, 50 ml to preparat, którego składniki wspierają pracę przewodu pokarmowego. Zawiera w składzie m.in.: wyciąg z owoców ostropestu plamistego oraz wyciąg z liści mięty pieprzowej.

Właściwości

  • Wspiera prawidłowe trawienie.
  • Łagodzi wzdęcia i skurcze brzucha.
  • Chroni wątrobę.
  • Utrzymuje zdrowe jelita.

Ulgast to suplement diety o ziołowym składzie, bez alkoholu, przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat, stosowany w celu wspomagania pracy przewodu pokarmowego.

Tabela

Zawartość składników w przeliczeniu na zalecaną dzienną porcję – 3 ml (trzy krople).
Składniki Zawartość mg/1 ml Zawartość mg/2 ml Zawartość mg/3 ml %RWS
Wyciąg z owoców ostropestu plamistego 43,8 87,6 131,4
Wyciąg z kwiatostanu rumianku pospolitego 16,7 33,4 50,1
Wyciąg z liści mięty pieprzowej 10 20 30
Wyciąg z owoców kminku zwyczajnego 10 20 30
Wyciąg z kłącza kurkumy (ostryżu długiego) 7 14 21
Wyciąg z liści melisy lekarskiej 3,8 7,6 11,4
Wyciąg z korzenia lukrecji gładkiej 3,3 6,6 9,9
Wyciąg z liści szałwii lekarskiej 3 6 9
Wyciąg z korzenia arcydzięgla litworu 1,3 2,6 3,9

*- Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia * Referencyjne Wartości Spożycia

Skład

Składniki: cukier; woda; wyciąg z owoców ostropestu plamistego; wyciąg z kwiatostanu rumianu pospolitego; wyciąg z liści mięty pieprzowej; wyciąg z owoców kminku zwyczajnego; regulator kwasowości – kwas cytrynowy jednowodny; wyciąg z kłącza kurkumy (ostryżu długiego); wyciąg z liści melisy lekarskiej; wyciąg z korzenia lukrecji gładkiej; wyciąg z liści szałwii lekarskiej; substancja konserwująca – sorbinian potasu; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; wyciąg z korzenia arcydzięgla litworu.

Jak stosować

Przed każdym użyciem preparat należy kilkukrotnie mocno i energicznie wstrząsnąć, przechylając butelkę do góry dnem i z powrotem. Następnie za pomocą dołączonej łyżeczki, odmierzyć 1 ml produktu, rozpuścić w niewielkiej ilości wody i wymieszać. Wypić bezpośrednio po przygotowaniu.
Po pierwszym otwarciu produkt należy zużyć w ciągu 60 dni.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

Dorośl i i dziec i powyżej 12 lat: 1 ml od 1 do 3 razy dziennie w zależności od nasilenia dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Deklarowane działanie przy 3 porcjach produktu dziennie. Po 4 tygodniach stosowania zrobić przerwę.

Ostrzeżenia

Na dnie oraz ściankach opakowania gromadzi się naturalny osad pochodzenia roślinnego. Na powierzchni opakowania może tworzyć się piana. Nie ma to wpływu na jakość i skuteczność produktu. Ponadto w preparacie widoczne są zawieszone w płynie drobinki roślinne, co jest pożądanym efektem, wynikającym z ziołowego pochodzenia produktu.

Suplement diety należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 C ), w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Po pierwszym otwarciu produkt należy zużyć w ciągu 60 dni. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Ostrzeżenia: Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób z refluksem żołądkowo-przełykowym, gdyż może on nasilać jego objawy.
Zawiera lukrecję. Chorzy na nadciśnienie powinni unikać nadmiernego spożycia. Nie zaleca się stosowania w przypadku osób cierpiących na kamicę żółciową oraz choroby dróg żółciowych i wątroby. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Waga

50 ml netto

Producent

ALG Pharma Poland Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Kasprzaka 31
01-234 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.