Unguentum Neomycini, lek w miejscowym leczeniu ropnych chorób skory, 10 saszetek po 1 g

Dostępny
10,75

O produkcie: Unguentum Neomycini, lek w miejscowym leczeniu ropnych chorób skory, 10 saszetek po 1 g

100008323

Opis

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry.

Działanie

Unguentum Neomycini to maść do stosowania na skórę. Lek ten zawiera antybiotyk neomycynę, należący do antybiotyków aminoglikozydowych.
Neomycyna działa bakteriobójczo na gronkowce i liczne bakterie Gram - ujemne, w tym na Escherichia coli, Haemophilus influenza i bakterie z rodzaju Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Salmonella i Shigella oraz na prątki kwasooporne, w tym także oporne na streptomycynę szczepy Mycobacterium tuberculosis. Neomycyna nie działa na bakterie Pseudomonas aeruginosa i bakterie z rodzaju Streptococcus oraz nie działa na grzyby, drożdżaki i wirusy.

Wskazania

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry, zwłaszcza wywołanych przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropnych powikłaniach alergicznych chorób skóry, zakażonych niewielkich oparzeniach i odmrożeniach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Unguentum Neomycini:
- jeśli pacjent ma uczulenie na neomycynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- w okresie ciąży i karmienia piersią;
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat;
- jeśli u pacjenta stwierdzono uszkodzenie słuchu;
- na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe lub długotrwale, ze względu na ryzyko działania uszkadzającego słuch lub nerki;
- jednocześnie z lekami działającymi toksycznie na narząd słuchu, nerki lub układ nerwowy;
- w podeszłym wieku;
- w zaburzeniach czynności nerek;
- w zaburzeniach słuchu lub równowagi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Unguentum Neomycini należy omówić to z lekarzem lubfarmaceutą.
- Nie należy stosować leku przez dłuższy czas, gdyż powoduje to narastanie oporności bakterii, a także może spowodować nadkażenie grzybicze.
- Lek stosowany miejscowo, zwłaszcza na otwarte rany i przez dłuższy czas, może być ototoksyczny (uszkadzać słuch i narząd równowagi) i nefrotoksyczny (powodować uszkodzenie nerek).

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.Stosowanie leku Unguentum Neomycini u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy przekłuć membranę tuby odwrotną stroną nakrętki. W przypadku saszetki rozerwać opakowanie; maść zastosować bezpośrednio po otwarciu saszetki.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, chorobowo zmienione miejsca pokrywać cienką warstwą maści 2 do 4 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni.
Po użyciu leku należy umyć ręce.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić odczyny i podrażnienia skórne, zmiany alergiczne, zaczerwienienia, rumień, obrzęk,świąd, odczyny toksyczne oraz zmiany o charakterze wypryskowym.

Skład

- Substancją czynną leku jest neomycyny siarczan.
1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu.
- Pozostałe składniki to: wazelina biała, parafina ciekła.

Producent

CHEMA-ELEKTROMET

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.