Urgo, afty i drobne rany w jamie ustnej, 6 ml

Marka: URGO

Opatrunek leczniczy na drobne rany w jamie ustnej, na przykład afty.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,71

O produkcie: Urgo, afty i drobne rany w jamie ustnej, 6 ml

100014207

Opis

URGO Filmogel, Afty i drobne rany w jamie ustnej.

Właściwości

URGO Filmogel® Afty i drobne rany w jamie ustnej to leczniczy opatrunek w płynie, który:
• Działa już po 10 sekundach,
• Natychmiast łagodzi ból i izoluje ranę aż do 4 godzin,
• Działa skutecznie nawet w trakcie posiłku,
• Ułatwia i przyspiesza gojenie,
• Jest dobrze tolerowany przy długotrwałym stosowaniu, np. przy urazach spowodowanych aparatami ortodontycznymi oraz protezami,
• Jest wodoodporny.
Smak Tutti Frutti

Skład

Pochodna celulozy, kwas nieorganiczny, kwas karboksylowy, alkohol, woda, aromat, sukraloza


Jak stosować

Wyjmując szpatułkę z butelki wytrzyj jedną stronę o brzeg butelki. Nanieś preparat na ranę drugą stroną szpatułki do całkowitego pokrycia zmienionego miejsca. Pozostaw do wyschnięcia. Po 10 sekundach od aplikacji utworzy się widoczny film. Jeżeli czujesz, że film nie pokrywa odpowiednio afty lub rany, nanieś preparat ponownie. Nakładać tak często jak to jest konieczne najlepiej przed posiłkami. Nakładać 3 do 4 razy dziennie, najlepiej przed głównymi posiłkami, nie usuwając warstwy produktu z poprzedniej aplikacji. Stosować aż do całkowitego wygojenia (3 do 5 dni). Skład preparatu zapewnia higienę i nie ma konieczności czyszczenia szpatułki.


Przeznaczenie

Gotowy do użycia opatrunek w płynie do stosowania w leczeniu aft (1 do 2 aft o średnicy < 1 cm) i drobnych ran w jamie ustnej.


Ostrzeżenia

Należy zawsze zamknąć preparat po użyciu. Preparat należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia. Stosować wyłącznie na błonę śluzową jamy ustnej. Tuż po aplikacji może pojawić się chwilowe uczucie dyskomfortu i mrowienia. Nie nakładać na zewnętrzną powierzchnię warg. Nie usuwać filmu po jego utworzeniu, zniknie samoczynnie. Jeżeli po 5 dniach od stosowania nie nastąpi poprawa, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Preparat przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie wypijać zawartości buteleczki. Palenia tytoniu w trakcie aplikacji, w czasie schnięcia preparatu lub w pobliżu otwartej butelki jest wzbronione. W przypadku wątpliwości, skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku, gdy rana wywołana jest noszeniem protezy preparat należy aplikować unikając kontaktu z protezą.

Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu. Przechowywać z dala od ognia i iskier, w temperaturze poniżej 30˚C.


Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku owrzodzenia jamy ustnej o średnicy większej niż 1 cm lub opryszczkowego owrzodzenie jamy ustnej (duża liczba małych owrzodzeń), które wymagają konsultacji lekarskiej. Nie stosować na zainfekowane rany, oparzenia i głębokie rany krwawiące. Nie stosować w przypadku alergii na pochodne kwasu salicylowego. Stosowanie produktu jest przeciwskazane w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci. Produkt może być stosowany od 18. roku życia.


Waga

Objętość netto 6 ml.

Dystrybutor

URGO Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa


Producent

Laboratoires URGO HEALTHCARE - 42, rue de Longvic – 21300 Chenôve - France


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.