Vaco, środek do bezpiecznego usuwania kleszczy, 9 ml

Marka: VACO
Dostępny
15,75

O produkcie

100010545

Wyrób medyczny, przeznaczony do usuwania kleszczy z ciała człowieka poprzez jego całkowite zamrożenie. Zapobiega zarażeniu się chorobami przenoszonymi przez ukąszenie kleszcza.

Właściwości

Wyrób posiada formę nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Poprzez miejscowe działanie gazu ukierunkowane tylko na samego kleszcza wywoływane jest natychmiastowe jego zamrożenie. Zamrożony kleszcz jest następnie mechanicznie usuwany ze skóry poprzez wyciągnięcie go pęsetą. W ten prosty sposób eliminowane jest zagrożenie związane z wydzielinami wydalanymi przez kleszcza w czasie jego usuwania ze skóry.

Jak stosować

Po zauważeniu obecności kleszcza na skórze należy przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza i następnie nacisnąć główkę aerozolu.

Po naciśnięciu główki do oporu jest emitowana dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza.

Jeśli po aplikacji widoczne są wciąż próby poruszania się kleszcza, to należy jeszcze raz nacisnąć główkę do oporu, emitując kolejną dawkę gazu,
należy pamiętać o nieprzekraczaniu ilości trzech dawek.

Następnie zamrożonego kleszcza należy usunąć ze skóry poprzez mechaniczne wyciągnięcie go pęsetą - załączoną do opakowania.

Po całym zabiegu należy zdezynfekować miejsce, z którego kleszcz był usunięty oraz umyć ręce w ciepłej, bieżącej wodzie.

Przeznaczenie

Do bezpiecznego usuwania kleszczy.

Ostrzeżenia

Brak jest również zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem tego typu wyrobów opartych w swoim składzie na składnikach takich jak w wyrobie VACO środek do bezpiecznego usuwania kleszczy i używanych zgodnie z ich przeznaczeniem.

Producent

Vaco

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.