Vegevit, witamina B12, suplement diety, 100 tabletek

Suplement diety z witaminą B12 i sproszkowanymi drożdżami piwnymi.

Dostępny
37,03

O produkcie: Vegevit, witamina B12, suplement diety, 100 tabletek

100005686

Opis

Suplement diety Vegevit witamina B12 uzupełnia dietę w witaminę B12 oraz inne witaminy z grupy B zawarte w drożdżach piwnych.


Właściwości

Właściwości witaminy B12 są dobrze znane i przebadane. Suplement diety Vegevit B12 jest łatwo dostępnym źródłem tej witaminy oraz innych witamin z grupy B. Preparat ma postać małych, łatwych do połknięcia tabletek. Zalecana porcja wynosi 1 tabletkę dziennie, którą należy przyjąć po posiłku. W każdej z nich znajduje się 5 μg cyjanokobalaminy oraz innych witamin pochodzących z naturalnego źródła, jakim są drożdże piwne.

Jak działa Vegevit witamina B12?

Vegevit B12 to suplement diety, który dostarcza do codziennej diety optymalne ilości tej witaminy. Stymuluje ona m.in. działanie układu immunologicznego, bierze udział w procesie podziału komórek, uczestniczy w dojrzewaniu czerwonych krwinek, pozwala na utrzymanie zdrowia psychicznego, umożliwia syntezę kwasów nukleinowych. Vegevit B12 jest polecany szczególnie dla osób stosujących dietę wegańską i wegetariańską, ponieważ naturalnym źródłem witaminy B12 są produkty odzwierzęce.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Vegevit witamina B12?

Suplement diety Vegevit B12 zawiera aż 500% zalecanego dziennego spożycia witaminy B12. Z uwagi na tak dużą ilość, osoby, co do których nie zachodzi potrzeba suplementacji, nie powinny jej stosować. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży i karmiących piersią czy małych dzieci. Również zdrowe osoby dorosłe, które stosują urozmaiconą dietę, nie są zagrożone niedoborami witaminy B12. W ich przypadku stosowane Vegevit B12 takżenie jest uzasadnione.

Z czym nie łączyć Vegevit witamina B12?

Vegevit B12 jest bogatym źródłem witaminy B12. Jej przyswajanie może być znacznie upośledzone m.in. przez suplementy diety zawierające witaminę C i/lub kwas foliowy. Dlatego też, przyjmując Vegevit B12, nie należy łączyć go z preparatami zawierającymi wspomniane składniki. Ponadto tabletki antykoncepcyjne, inhibitory pompy protonowej (IPP), metformina (stosowana w cukrzycy) i kolchicyna (stosowana w leczeniu dny moczanowej) to leki, które w znacznym stopniu upośledzają wchłanianie i przyswajanie witaminy B12.


Skład

Sproszkowane drożdże piwne, dekstryna (nośnik(, cyjanokobalamina (witamina B12). 1 tabletka zawiera 5 µg witaminy B12, co stanowi 500% ZDS (procent zalecanego dziennego spożycia) oraz 370 mg drożdży piwnych.

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie po posiłku.

Przeznaczenie

Zalecane jest szczególnie osobom będącym na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.

Dystrybutor

Orkla Health Sp. z o.o., ul. Olkuska 7, 02-604 Warszawa

Producent

G.R. Lane Health Products Ltd.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.