Vismed 0,18 %, krople do oczu, 20 minimsów po 0,3 ml

Krople do oczu zawierające hialuronian sodowy, zawierają polimer.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,59

O produkcie: Vismed 0,18 %, krople do oczu, 20 minimsów po 0,3 ml

100010733

Opis

Krople do oczu zawierające hialuronian sodowy.

Właściwości

Vismed to hipotoniczny roztwór bez dodatku środków konserwujących. Zawiera hialuronian sodu, będący naturalnym składnikiem struktur oka, który wspiera zatrzymywanie wody. Substancje znajdujące się w preparacie pomagają zachować stabilną warstwę na powierzchni oka, która wolno usuwa się podczas mrugania.

Preparat Vismed może być stosowany w walce z takimi dolegliwościami, jak podrażnienie, suchość, zaczerwienienie i zmęczenie. Składniki w nim zawarte wspierają nawilżanie oczu. Produkt jest odpowiedni dla osób, które borykają się z dyskomfortem w związku z działaniem kurzu, suchego, dymu papierosowego, ciepłego powietrza i klimatyzacji. Może być stosowany przez użytkowników pracujących przy komputerze.

Produkt Vismed może być stosowany podczas noszenia soczewek kontaktowych sztywnych i miękkich. Preparat nie powinien być podawany w czasie używania innych środków do oczu. Produkt jest dobrze tolerowany przez organizm.

Jak działa Vismed?

Krople do oczu zawierają składniki, które pomagają poradzić sobie z uczuciem suchego oka i drobnymi dolegliwościami niezwiązanymi ze zmianami patologicznymi.

Jak stosować Vismed?

Należy oderwać jeden minims i przekręcić jego górną, spłaszczoną część. Następnie wystarczy wkropić jedną lub dwie krople preparatu do worka spojówkowego. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór może zostać rozprowadzony po całej powierzchni oka. Preparat musi zostać zużyty bezpośrednio po otwarciu minimsu.

Produkt można stosować tak często, jak jest to potrzebne. W trakcie używania produktu nie należy dotykać końcówką minimsu powierzchni oka. Wyrobu nie można stosować w sytuacji, gdy opakowanie zostało wcześniej uszkodzone.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Vismed?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Czy Vismed ma skutki uboczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych wynikających ze stosowania produktu Vismed.


Skład

1ml roztworu zawiera: 1,8mg hialuronianu sodu, chlorek sodowy, chlorek potasowy, wodorofosforan dwusodowy, cytrynian sodu, chlorek magnezowy, chlorek wapniowy oraz wodę do iniekcji.

Jak stosować

Otworzyć znajdującą się w kartoniku saszetkę zawierającą 20 minimsów. Oderwać jeden minims. Przez pokręcanie oderwać górną, spłaszczoną, końcówkę minimsa. Jeśli nie zostało inaczej zalecone wkroplić jedną lub dwie krople preparatu VISMED do worka spojówkowego oka tak często, jak to jest potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. VISMED może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (sztywnych bądź miękkich).

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony do nawilżania oka w przypadku uczucia suchego oka i innych dolegliwości, nie związanych ze zmianami patologicznymi, takimi jak uczucie pieczenia, zmęczenia oczu.

Ostrzeżenia

Po otwarciu minimsa nie dotykać jego końcówki, a także nie dotykać nim powierzchni oka. Nie używać preparatu VISMED jeżeli pojemnik jest uszkodzony. Ponieważ preparat VISMED nie zawiera środków konserwujących reszta roztworu nie zużytego bezpośrednio po otwarciu nie nadaje się do późniejszego użytku i powinna być wyrzucona.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C. Nie używać po upływie terminu ważności. Jeśli dyskomfort nie ustępuje po użyciu preparatu, albo powraca po zaprzestaniu jego stosowania należy skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Dystrybutor

TRB CHEMEDICA POLAND SP. Z O.O.

Producent

TRB CHEMEDICA
Belwederska 9a
Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.