Vita buer D3+K2, suplement diety, 30 kapsułek

19,71
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100008163

Vita buer D3+K2 to nowe połączenie witamin o synergistycznym działaniu

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników leku.Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci i światła.

Producent

TAKEDA PHARMA

Skład

Olej słonecznikowy, żelatyna wieprzowa, substancja utrzymująca wilgoć (gliceryna), witamina D (cholekalcyferol), witamina K (menachinon).

Tabela

1 kapsułka zawiera: witaminy D3 50mcg (2000 j.m.) (1000%)*; witamina K2
37,5mcg, (50%)*.

*RWS- Referencyjne Wartości Spożycia.


Waga

9 g

Właściwości

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego oraz utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz mięśni. U osób powyżej 60 lat pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni, co w tej grupie wiekowej zmniejsza ryzyko złamań kości.Suplementacja witaminą D jest zalecana w Polsce przez cały rok (jeśli nie jest zapewniona odpowiednia synteza skórna witaminy D latem), a szczególnie w okresie od września do kwietnia.Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, uczestnicząc w ich prawidłowej mineralizacji. Pozytywnie wpływa na tworzenie nowej tkanki kostnej oraz zmniejszenie jej rozkładu. Zapotrzebowanie na witaminę K pokrywane jest głównie z dietą oraz przez bakterie flory jelitowej.

Dzienne spożycie

Dorośli i młodzież: jedna kapsułka dziennie podczas posiłku. Preparat może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.