VITAgyn C, krem dopochwowy o kwaśnym pH, 30g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

32,32
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005918

Krem dopochwowy o kwaśnym pH.

Właściwości

Stosowanie kremu dopochwowego VITAgyn C przywraca kwaśny odczyn pH pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4, co powstrzymuje rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy i stwarza niekorzystne środowisko dla kolonizacji bakteryjnej spowodowanej przez bakterie E. coli, jak również dla nawrotu infekcji układu moczowego. Dodatkowo kwaśny odczyn pH pochwy neutralizuje czynniki decydujące o zjadliwości i rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis) i rozwój drożdżaków z rodzaju Candida w nabłonku pochwy.

Skład

Woda, alkohol cetylostearylowy, gliceryna, olej ze słodkich migdałów, etoksylowany alkohol cetylostearylowy, masło karite, cytrynian srebra i kwas cytrynowy, askorbylofosforan sodu, octan tokoferylu, imidazolidynylomocznik, olej silikonowy, kwas mlekowy, poliakrylan sodu, maltodekstryny, wodorosiarczek sodu, sól disodowa EDTA.

Jak stosować

Stosowanie
VITAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH jest bezwonny, nie pozostawia tłustej warstwy i nie plami bielizny. Należy umyć ręce przed i po zastosowaniu wyrobu medycznego.
1) Przebić plombę zabezpieczającą tubę za pomocą odpowiedniego uwypuklenia umieszczonego na zakrętce tuby. Przykręcić aplikator jednorazowego użytku na szyjkę tuby.
2) Wycisnąć krem z tuby w celu napełnienia aplikatora kremem, aż do zatrzymania tłoczka.
3) Odkręcić aplikator od tuby i umieścić go w pochwie. Nacisnąć tłoczek aplikatora, aż aplikator będzie całkowicie pusty. W celu ułatwienia wprowadzania i prawidłowego opróżniania aplikatora, wskazana jest pozycja leżąca. Po użyciu aplikator nie powinien być ponownie używany i należy go wyrzucić.
Zaleca się stosowanie wyrobu medycznego przez jedną osobę.

Dzienne spożycie

VITAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH należy stosować jeden raz dziennie, najlepiej na noc przed położeniem się do łóżka, przez 6 kolejnych dni. Dla utrzymania efektów kuracji stosować 1-2 razy w tygodniu przez 12 tygodni lub dłużej.

Przeznaczenie

Preparat wspomagający leczenie i zapobieganie zakażeń bakteryjnych oraz nawracających infekcji dróg moczowych. Zastosowanie preparatu jest szczególnie przydatne przy nawracających chorobach oraz po farmakologicznym leczeniu antybiotykami.
VITAgyn C krem zaleca się również stosować jako działanie osłonowe w trakcie częstych podróży, podczas uczęszczania na basen, kąpieli w morzu, jeziorze, jacuzzi, pobytu na plażach i kontaktu z podłożem np. piaskiem.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
Ciąża i okres karmienia piersią
VITAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH może być używany już od pierwszych miesięcy ciąży i podczas karmienia piersią.
Interakcje z innymi produktami
Interakcje z innymi produktami nie są znane, dlatego wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem kremu dopochwowego o kwaśnym pH VITAgyn C® w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami dopochwowymi.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami.

Możliwe skutki uboczne

Długotrwałe stosowanie wszystkich produktów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem w celu zalecenia odpowiedniego leczenia.

Waga

30g

Dystrybutor

MIRALEX Sp. z o.o.
Św. Szczepana 25
61-465 Poznań

Producent

FARMA-DERMA s.r.l.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.