Vivomixx Micro, 30 kapsułek

Suplement diety, zawiera 8 różnych szczepów liofilizowanych bakterii.

Dostępny
51,71

O produkcie: Vivomixx Micro, 30 kapsułek

100009353

Opis

Vivomixx to suplement diety w postaci kapsułek zawierający 8 różnych szczepów, liofilizowanych żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii w ilości nie mniejszej niż 10 miliardów (10x109) jednostek tworzących kolonie (jtk.) w jednej micro-kapsułce

Właściwości

Suplement diety w postaci kapsułek, zawierający liofilizat żywych kultur bakterii. Przeznaczony do suplementacji diety dzieci powyżej 3 lat i osób dorosłych. Micro-kapsułka zawiera 10 miliardów (10x109) jednostek tworzących kolonie (jtk.). Micro-rozmiar kapsułek znacznie ułatwia ich przełykanie w przypadku młodszych dzieci i osób starszych.

Probiotyk  Vivomixx Micro zawiera żywe kultury bakterii, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie jelit oraz:

  • Zmniejszają ryzyko nietolerancji pokarmowych,
  • Chronią przed biegunką oraz zaparciami,
  • Ułatwiają utrzymanie równowagi flory bakteryjnej w jelitach.

Szczepy bakterii można dostarczać w formie pokarmów. Znajdują się m.in. w kefirze, maślance, jogurcie, kapuście oraz ogórkach kiszonych. W niektórych wypadkach, np. podczas antybiotykoterapii, warto rozważyć dodatkową suplementację. Do polecanych produktów zalicza się Vivomixx Micro składający się z unikatowej kompozycji liofilizowanych kultur bakterii w ściśle określonych proporcjach. Jej autorem jest Claudio de Simone, specjalista chorób zakaźnych i emerytowany profesor Uniwersytetu L’Aquila we Włoszech.

Formuła opatentowana przez włoskiego naukowca wyróżnia się skutecznością potwierdzoną w badaniach klinicznych. W trakcie procesu produkcyjnego stosuje się wyłącznie bakterie ze ściśle określonych depozytów szczepów bakteryjnych. Drobnoustroje przechowuje się w banku komórek. Na podkreślenie zasługuje fakt, że prof. de Simone nadzoruje wytwarzanie probiotyków, dbając o to, by skład kapsułek był zgodny z jego zaleceniami.

Vivomixx Micro - na co pomaga?


Formuła suplementu diety została opracowana z myślą o osobach cierpiących na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Szczepy bakterii użyte w Vivomixx Micro pomagają w odbudowie mikrobiomu oraz wspierają leczenie:

  • Zespołu jelita drażliwego,
  • Choroby Crohna,
  • Biegunki po antybiotykach.

Jaki skład ma Vivomixx Micro?


W składzie suplementu znajduje się 8 szczepów, liofilizowanych, żywych kultur bakterii w ściśle ustalonych proporcjach.

Czy Vivomixx Micro jest bezpieczny?

Suplement uchodzi za bezpieczny. Nie ma danych wskazujących na skutki uboczne związane z jego przyjmowaniem. Suplement diety wyróżnia się opatentowanym składem. Nie zawiera substancji modyfikowanych genetycznie, a także laktozy i glutenu. Potwierdzeniem jego jakości są certyfikaty bezpieczeństwa GRAS  oraz QPS.


Tabela

Składnikiw 1 kapsułcew 4 kapsułkach

Liofilizowane żywe kultury bakterii

10 x 109 jtk.40 x 109 jtk.

 


Skład

substancja glazurująca pochodzenia roślinnego (kapsułka): hydroksypropylometyloceluloza; liofilizowane żywe kultury bakterii (wytworzone z udziałem pochodnych mleka): Streptococcus thermophilus DSM24731, Bifidobacterium longum DSM24736, Bifidobacterium breve DSM24732, Bifidobacterium infantis DSM24737, Lactobacillus acidophilus DSM24735, Lactobacillus plantarum DSM24730, Lactobacillus paracasei DSM24733, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; substancje przeciwzbrylające: kwasy tłuszczowe, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwnik kapsułki: dwutlenek tytanu.

Jak stosować

U dzieci powyżej 3 lat i osób dorosłych: kapsułkę należy połknąć i popić letnią wodą lub innym letnim płynem (mleko, sok, jogurt). Kapsułkę można także otworzyć, a jej zawartość spożyć bezpośrednio lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Zawartości kapsułki nie należy rozpuszczać w płynach gorących ani gazowanych.

Dzienne spożycie

1-4 kapsułki.

Ostrzeżenia

Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji. U niemowląt i dzieci poniżej 3 lat suplement należy stosować po konsultacji ze specjalistą. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt bezglutenowy, bez laktozy.

Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Po zakończeniu stosowania produktu, należy pozbyć się pozostałości.


Waga

3 g

Dystrybutor

Pharmabest Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa


Producent

SIIT
Via Ariosto 50/60
20090 Trezzano sul Naviglio - Milano, Włochy

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.