Xedrenio Dex, krople do oczu, 10 ml

Dostępny
30,36
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018433

XEDRENIO Dex, krople do oczu bez konserwantów przeznaczone są do zmniejszenia łagodnego oraz umiarkowanego uczucia suchości w oku, stabilizacji filmu łzowego, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka.

Właściwości

Zastosowanie kropli do oczu powoduje szybkie złagodzenie powyższych objawów.

XEDRENIO Dex krople do oczu wykazują podwójne działanie: zawierają hialuronian sodu, który ma działanie nawilżające i stabilizujące film łzowy oraz dekspantenol, który łagodzi, chroni i wspomaga regenerację powierzchni oka. Dzięki temu można złagodzić objawy suchości oka i zapobiec dalszym komplikacjom spowodowanym przez ten stan.

Produkt XEDRENIO Dex, krople do oczu może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Zastosowana technologia aplikacji pozwala na bezpieczne stosowanie produktu, a także zapobiega zakażeniu roztworu po jego otwarciu.

Skład

chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu 0,15%, dekspantenol 2%, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka.

Przeznaczenie

Krople są przeznaczone do łagodzenia objawów suchych oczu oraz regeneracji powierzchni oczu.

Ostrzeżenia

Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 180 dni. Nie należy stosować produktu po upływie daty ważności.

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli pacjent stwierdzi naruszenie lub zniszczenie aplikatora, nie należy stosować produktu.

Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Nie są znane żadne interakcje pomiędzy kroplami XEDRENIO i płynami do soczewek kontaktowych, innymi kroplami do oczu lub maściami stosowanymi do oczu. Jeśli pacjent stosuje inny produkt do oka, należy odczekać przynajmniej 15 minut pomiędzy aplikacjami.

Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Producent

UNIPHARM HOLDINGS
ul. Puławska 428,
02-884 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.