Xedrenio Dex, krople do oczu, 10 ml

Wyrób medyczny, nawilżające krople do stosowania na bardzo suche oczy.

Dostępny
31,57

O produkcie: Xedrenio Dex, krople do oczu, 10 ml

100018433

Opis

Xedrenio Dex krople do oczu bez konserwantów przeznaczone są do zmniejszenia łagodnego oraz umiarkowanego uczucia suchości w oku, stabilizacji filmu łzowego, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka.


Właściwości

Wyrób medyczny Xedrenio Dex to preparat w postaci nawilżających kropli do oczu. Formuła produktu zawierającą hialuronian sodu, dekspantenol oraz chlorek sodu opracowano z myślą o osobach zmagających się z objawami zespołu suchego oka.

Gałkę pokrywa film łzowy stanowiący integralną część narządu wzroku. Odpowiada on za nawilżanie oczu i odżywianie nieunaczynionej rogówki. Zapewnia też ochronę przed kontaktem ze szkodliwymi mikroorganizmami. Różne czynniki środowiskowe (np. niska wilgotność powietrza, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wielogodzinne prowadzenie auta lub praca przed komputerem) mogą wpływać na osłabienie stabilności płynu łzowego. To z kolei przyczynia się do rozwoju zespołu suchego oka, który objawia się uczuciem dyskomfortu pod powiekami i zaburzeniami widzenia.

  • Hialuronian sodu to substancja wiskoelastyczna wyróżniające się dużą zdolnością wiązania wody. Ma odpowiednią lepkość i elastyczność, dzięki czemu preparat Xedrenio Dex dobrze przylega do powierzchni spojówek i rogówki, wspomagając utrzymanie odpowiedniego nawilżenia oczu. Ponadto hialuronian sodu wspiera regenerację i odnowę nabłonka rogówki.
  • Dekspantenol wspomaga nawilżające właściwości hialuronianiu sodu. Dodatkowo przyczynia się do złagodzenia podrażnień i wpływa korzystnie na regenerację uszkodzeń nabłonka.

Wyrób medyczny Xedrenio Dex nie zawiera substancji konserwujących. Może być używany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Jak działa Xedrenio Dex?

Hialuronian sodu i dekspantenol zawarte w wyrobie medycznym Xedrenio Dex pomagają łagodzić objawy towarzyszące zespołowi suchego oka — podrażnienie, pieczenie, suchość i uczucie piasku pod powiekami.

Jak stosować Xedrenio Dex?

Aplikuj 1-2 krople preparatu Xedrenio Dex do każdego oka tak często, jak potrzebujesz. Po aplikacji mrugnij kilka razy w celu rozprowadzenia produktu po powierzchni oka.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Xedrenio Dex?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu Xedrenio Dex, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.


Skład

chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu 0,15%, dekspantenol 2%, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka.

Przeznaczenie

Krople są przeznaczone do łagodzenia objawów suchych oczu oraz regeneracji powierzchni oczu.

Ostrzeżenia

Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 180 dni. Nie należy stosować produktu po upływie daty ważności.

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli pacjent stwierdzi naruszenie lub zniszczenie aplikatora, nie należy stosować produktu.

Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Nie są znane żadne interakcje pomiędzy kroplami XEDRENIO i płynami do soczewek kontaktowych, innymi kroplami do oczu lub maściami stosowanymi do oczu. Jeśli pacjent stosuje inny produkt do oka, należy odczekać przynajmniej 15 minut pomiędzy aplikacjami.

Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Dystrybutor

UNIPHARM HOLDINGS SP. Z O.O.

Producent

UNIPHARM HOLDINGS
ul. Puławska 428,
02-884 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.