Xenna balance, junior, 10 saszetek

Marka: XENNA

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,64

O produkcie: Xenna balance, junior, 10 saszetek

100006806

Opis

Xenna Balance Junior - leczenie zaparć.

Właściwości

Xenna Balance Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit. Nie jest on wchłaniany do krwiobiegu oraz nie ulega fermentacji w jelicie, nie podrażnia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jest wydalany z kałem. Dzięki wyjątkowej zdolności wiązania wody, Xenna Balance Junior zmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnienie. Nie powoduje skurczy, bólu brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność preparatu nie maleje przy dłuższym stosowaniu.

Skład

Jedna saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350.
Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sacharynian sodu.

Dzienne spożycie

- Dzieci od 6 miesiąca życia do 2 lat (o masie ciała do 12 kg): 1-2 saszetki (5 g każda) na dzień
- Dzieci od 2 do 11 roku życia (o masie ciała od 12 kg do 20 kg): 2-4 saszetki (5 g każda) na dzień
- Dzieci powyżej 11 roku życia (lub o masie ciała powyżej> 20 kg): 2-6 saszetek (5 g każda) na dzień
Dawkę dobowa można podzielić i przyjmować w kilku porcjach w ciągu dnia. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji na leczenie. Maksymalna dawka dobowa nie przekracza 6 saszetek.
Podczas stosowania produktu Xenna Balance Junior zaleca się przestrzeganie właściwej diety oraz przyjmowanie doustnych płynów nawadniających (DPN), aby nie dopuścić do ewentualnego odwodnienia organizmu. Zaleca się w tym celu konsultację z lekarzem. W przypadku stosowania preparatu Xenna Balance Junior przez okres dłuższy niż 30 dni zaleca się zrobienie przerwy na co najmniej 3-5 dni. Nie należy stosować w przypadku nietolerancji preparatu. Nie należy stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki i glikol polietylenowy.

Przeznaczenie

Xenna Balance Junior jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć i w sporadycznych przypadkach nieregularnej pracy jelit.

Ostrzeżenia

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W takim przypadku należy odczekać i przyjąć kolejną dawkę.
Preparat Xenna Balance Junior należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego źródła ciepła czy światła: saszetkę należy otwierać jedynie bezpośrednio przed zastosowaniem.
Nie stosować w przypadku uszkodzenia saszetki.
Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Możliwe skutki uboczne

W przypadku stosowania dawek wymaganych do osiągnięcia efektu terapeutycznego, nigdy nie odnotowano żadnych działań niepożądanych.
Rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe, burczenie w brzuchu, bóle brzucha, nudności i lekkie biegunki (szczególnie na początku stosowania).
Rzadko występują reakcje uczuleniowe (wysypka lub pokrzywka).
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, również innych niż wymienione, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy utrzymują się, należy poinformować o nich lekarza.

Dystrybutor

USP Polska Sp. z o.o.
Poleczki 35
02-822 Warszawa

Producent

SIIT srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.