Zatoxin Katar i Alergia, spray, 30 ml

Wyrób medyczny w spray'u, zawiera hipertoniczny roztwór soli morskiej.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

21,47

O produkcie: Zatoxin Katar i Alergia, spray, 30 ml

100015931

Opis

Zatoxin katar i alergia jest hipertonicznym roztworem soli morskiej, który oczyszcza jamy nosa i rozrzedza śluz, usuwa jego nadmiar oraz mechanicznie eliminuje alergeny.

Właściwości

Zastosowanie preparatów oczyszczających śluzówkę z zanieczyszczeń pomaga w przywróceniu właściwych funkcji błony śluzowej nosa. W sytuacji narażenia na kontakt z alergenami (np. pyłkami traw, bylicy czy brzozy) zostaje zaburzony ruch rzęsek i transport śluzowo-rzęskowy. Jednocześnie przestaje działać mechanizm samoczynnego usuwania zanieczyszczeń, w tym również alergenów, ze śluzówki nosa. Procesy alergiczne mogą też powodować podrażnienia w obrębie błony śluzowej oraz zaburzać jej funkcję filtracyjną i prawidłowe nawilżanie.

Oznacza to, że w sytuacji kontaktu z alergenami wypłukanie nosa z zanieczyszczeń stałych jest konieczne do przywrócenie naturalnych funkcji błony śluzowej polegających m.in. na transportowaniu wydzieliny i utrzymywaniu optymalnego poziomu nawilżenia. Przekłada się to również na zachowanie odpowiedniego komfortu oddychania. Formuła wyrobu medycznego Zatoxin Katar i Alergia bazuje na stężonym roztworze wody morskiej, który pomaga dokładnie oczyszczać jamę nosową, jednocześnie ją pielęgnując.

Woda morska zawiera wodę, chlorek sodu i mikroelementy. Może być stosowana m.in. w celu oczyszczania śluzówki nosa z patogenów, zanieczyszczeń i mediatorów stanu zapalnego. Wspiera efektywność transportu śluzowo-rzęskowego. Ponadto pomaga zmniejszać obrzęk i udrażniać nos. Skład wyrobu medycznego Zatoxin Katar i Alergia wzbogacono o wyciągi roślinne z nagietka, olszy czarnej, jodły pospolitej, czarnej porzeczki, dzikiej róży i pachnotki. Nagietek jest znany z właściwości przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i wspomagających gojenie ran. Dzika róża znajduje zastosowanie w łagodzeniu podrażnień i przesuszeń. Produkt Zatoxin Katar i Alergia nie zawiera glutenu.

Jak działa Zatoxin Katar i Alergia?

Wyrób medyczny Zatoxin Katar i Alergia służy do mechanicznego usuwania alergenów i nadmiaru wydzieliny z jamy nosowej. Zawiera składniki, które wspierają oczyszczanie i nawilżanie śluzówki. Pomagają rozrzedzać śluz i ułatwiają swobodne oddychanie. Jednocześnie zapewniają ochronę przed podrażnieniami i nadmiernym wysuszeniem błon śluzowych.

Kiedy brać Zatoxin Katar i Alergia?

Wyrób medyczny sprawdza się przy katarze, zwłaszcza o podłożu alergicznym.

Jak długo można stosować Zatoxin Katar i Alergia?

Możesz stosować wyrób medyczny 3 razy dziennie przez dowolnie długi okres.

Czy stosowanie Zatoxin Katar i Alergia w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania produktu przez kobiety w ciąży.


Skład

Stężony roztwór wody morskiej, ekstrakty roślinne z nagietka, olszy czarnej, czarnej porzeczki, jodły pospolitej, dzikiej róży i pachnotki; glukonian manganu. Substancje pomocnicze: woda demineralizowana, gliceryna, substancje zapachowe, kwas jabłkowy, sorbinian potasu, benzoesan sodu.

Jak stosować

Donosowo

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:1-2 rozpylenia do każdego otworu nosowego, 3 razy dziennie

Waga

Masa/objętość netto: 30 ml

Dystrybutor

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Bankowa 4,
44-100 Gliwice

Producent

Erbozeta S.p.A. Strada delle Seriole,
41/4347894 Chiesanuova (RSM)

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.