Kremy, maści na bielactwo

  (4)
Sortuj według
    Bielactwo

    Bielactwo

    Bielactwo skóry nie jest chorobą, a defektem, który pojawia się na ciele w postaci białych plam. Nie wywołuje on bólu, ani nie zagraża zdrowiu, jednakże wygląda dość specyficznie, przez co czasami osoby się z nim zmagające, czują dyskomfort w codziennym życiu, szczególnie w relacjach z innymi ludźmi. Mimo że dolegliwość ta nie jest schorzeniem, warto stosować kosmetyki na bielactwo, które stworzone są tak, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się plam lub pomagać w ich zakrywaniu. Produkty takie, jak maść na bielactwo bez recepty znajdziesz w tej sekcji w aptece internetowej.



    Krem na bielactwo i inne kosmetyki do skóry na bielactwo - co warto zastosować?



    Hipopigmentacja jest defektem, który polega na braku pigmentu w skórze, przez co na ciele pojawiają się śnieżnobiałe plamy odróżniające się od reszty. Jej przyczyny mogą być różne, ponieważ wpływ mają zarówno czynniki dziedziczne, jak i kwestia złego funkcjonowania układu odpornościowego. Mówi się też, że większe skłonności do bielactwa mają osoby cierpiące na cukrzycę i choroby tarczycy. Jeżeli zatem pojawi się u Ciebie bielactwo – jak leczyć tę przypadłość i jak się z nią trwale uporać? Warto w tym przypadku zacząć właśnie od tego, co spowodowało bielactwo w konkretnym przypadku. Oprócz wyżej wymienionych czynników przyczyną tego stanu może być także jakakolwiek inna niedoczynność na płaszczyźnie endokrynologicznej.



    Bielactwo niekiedy bywa również rezultatem schorzeń takich, jak niedokrwistość, łysienie plackowate, choroba Crohna czy toczeń. Czasami towarzyszy także czerniakowi złośliwemu, czyli rakowi skóry. W początkowych fazach bielactwo objawia się poprzez śladowe ilości niewielkich plamek o zmienionej pigmentacji. Zmiany odróżniają się mocno od reszty skóry. Wraz z upływem czasu pojawia się ich coraz więcej i mają tendencję do tworzenia skupisk, przez co stają się jeszcze bardziej widoczne.



    Zmiany związane z bielactwem mogą występować na całym ciele lub tylko w obrębie określonego fragmentu – częste jest na przykład bielactwo na twarzy. W takich przypadkach pigment czasami znika także z rzęs, brwi i włosów. U części osób dotkniętych bielactwem skóra całkowicie traci swój pigment. Z reguły ta przypadłość nie niesie z sobą żadnych dodatkowych objawów. Jednak zdarzają się osoby, które skarżą się na swędzenie skóry.



    Problem zachorowalności na bielactwo jest do dziś nieodgadniony. Szacuje się, że nawet 2 procent ludzkości zmaga się z tym defektem skóry, niezależnie od tego, jaki jest jej kolor. Jednak zazwyczaj bielactwo nie towarzyszy człowiekowi od początku. Ujawnia się najczęściej między 10. a 30. rokiem życia. Nie istnieje też reguła dotycząca płci: może pojawiać się z taką samą częstością u kobiet, jak i u mężczyzn.



    Produkty stosowane do pielęgnacji skóry z hipopigmentacją warto skonsultować ze specjalistą, który dobierze takie kosmetyki do skóry z bielactwem, które nie tylko będą łagodzić dolegliwość, ale dopasują się także do wszelkich innych potrzeb. Warto oczywiście zwrócić uwagę na preparaty repigmentacyjne, ale także nie można zapominać o środkach ochronnych i zabezpieczających m. in. przed słońcem, na które wyjątkowo trzeba uważać w przypadku bielactwa. Często stosowanym rozwiązaniem, szczególnie przed ważnymi wyjściami, są także kremy tonujące do ciała, które pozwalają wyrównać koloryt skóry i rozświetlić jej powierzchnię. Dostępne są również mocno kryjące podkłady do twarzy oraz ciała – dzięki nim ujednolicisz zabarwienie skóry bez wyraźnych granic między makijażem twarzy, a resztą ciała.



    Czy istnieje lek na bielactwo?



    Bielactwo pojawia się w organizmie, kiedy melanocyty – czyli komórki, które wytwarzają w skórze właściwy dla niej pigment – obumierają. Aktywność i funkcjonalność tych komórek jest ściśle związana z aktywnością określonych hormonów. Jeżeli organizm niewłaściwie rozpoznaje te komórki i wytwarza przeciwko nim przeciwciała, mamy do czynienia z bielactwem o podłożu autoimmunologicznym. Kiedy natomiast melanocyty pozostają pod długim i częstym wpływem promieniowania ultrafioletowego, mogą przekształcić się w czerniaka.



    Temat, jakim jest skuteczne lekarstwo na bielactwo, budzi wiele kontrowersji. Leki na bielactwo bez recepty to między innymi kremy, które pomagają uporać się z przebarwieniami skóry. Dobry krem na bielactwo jest kluczowym elementem postępowania z tym defektem, ponieważ wyrównuje koloryt, wstrzymuje produkcję melaniny, a dzięki temu poprawia ogólny wygląd skóry. Dzieje się tak za sprawą głównego składnika takich preparatów, jakim są zioła. Na bielactwo pomocne są różne produkty ziołowe – niegdyś za jeden z nich uważano ziele bodziszka. Znane są także domowe sposoby, takie jak okłady z bazylii lub oleju z kiełków pszenicy.

    Marki powiązane z kategorią: Bielactwo