Leki, kremy, maści na trądzik różowaty

  (47)
Sortuj według
Trądzik różowaty

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty − czym jest?

Trądzik różowaty jest to przewlekła choroba zapalna skóry. Dotyka ona głównie osoby pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Choć zdarzają się oczywiście wyjątki. Przy trądziku różowatym na Twojej skórze pojawiają się charakterystyczne liczne zaczerwienienia, pajączki i występujące krostki. Trądzik różowaty częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, choć to mężczyzn dotyka ciężka postać choroby. Niestety, trądzik różowaty może mieć podłoże genetyczne. Częściej też zdarza się u osób, u których w rodzinie występowały wcześniej przypadku trądziku zwykłego.

Trądzik różowaty może występować w czterech postaciach: rumieniowo-teleangiektatycznej, grudkowo-krostkowej, guzowatej i ocznej. Jednoznaczne przyczyny występowania trądziku różowatego nie zostały określone. Wiadomo jednak, jakie daje objawy oraz jakie działania możesz podjąć, aby zminimalizować jego skutki. Do przyczyn choroby zalicza się także m.in. zaburzenia hormonalne, problemy skóry z regulacją łoju i sebum, problemy z naczyniami krwionośnymi.

Trądzik różowaty to dość spory problem dla chorych − jest on nieestetyczny, co znacznie może obniżać jakość życia. Osoby cierpiące na trądzik różowaty przyznają, że ze względu na wygląd swojej skóry często izolują się od otoczenia. Skóra przy trądziku różowatym może się łuszczyć. Skóra z trądzikiem różowatym może piec i palić, a objawy te mogą być bardzo przykre dla chorego. Dlatego warto kontrolować przebieg choroby pod okiem specjalisty.

Jeżeli borykasz się z tym problemem, dobrym pomysłem będzie wybrać się do lekarza-dermatologa. Może on przepisać Ci odpowiednią maść na trądzik różowaty, a w razie potrzeby antybiotyk na trądzik różowaty.



Trądzik różowaty i kosmetyki do pielęgnacji. Co wybrać?

W chorobie kluczowa jest też pielęgnacja skóry, którą dotknął trądzik różowaty. Krem, płyn do mycia twarzy czy ciała, emulsje, płyny micelarne czy toniki mogą wpłynąć na kondycję Twojej skóry. Dermatolog może polecić Ci, jakie kremy na trądzik różowaty warto stosować. Najczęściej będą to produkty, które można określić jako dermokosmetyki (czy też kosmoceutyki). Są to kosmetyki o przebadanym dermatologicznie składzie, które zawierają dużą dawkę skoncentrowanych składników odżywczych i substancji aktywnych. Są także zazwyczaj hipoalergiczne.

W aptece znajdziesz wiele rodzajów środków, które mogą pomóc na Twój trądzik różowaty. Kosmetyki, które poleci Ci lekarz mogą mieć formę: kremu, maści, żelu do mycia, płynu do mycia czy emulsji.

W medycynie alternatywnej stosuje się też czasem zioła na trądzik różowaty. Te mają za zadanie głównie złagodzić podrażnienia lub działać antyseptycznie. O to, jakie zioła warto stosować na trądzik różowaty najlepiej zapytaj lekarza lub farmaceutę.



Kosmetyki na trądzik różowaty. Jak działają?

Niestety nie ma jednego lekarstwa na trądzik różowaty. Głównie dlatego, że nie do końca znane są przyczyny tego schorzenia. Lekarz może zalecić Ci kosmetyki i inne środki farmaceutyczne na trądzik różowaty. Leki na trądzik różowaty są preparatami, które mają na celu poprawienie krążenia krwi oraz wspomaganie odnowy naskórka. Mają też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Odpowiednia pielęgnacja cery jest niezwykle ważna. Jeżeli chorujesz na trądzik różowaty, Twoja skóra jest wyjątkowo podatna na podrażnienia, wynikające ze stosowania niewłaściwych kosmetyków. Dlatego wybierając kremy do twarzy wybieraj te dedykowane Twojej cerze.

Trądzik różowaty i kosmetyki naturalne to także dobre połączenie. Bardzo ważne jest, żeby nie dostarczać skórze środków, które mogą ją uczulać lub podrażniać. Unikaj kosmetyków zawierających w składzie kamforę, miętę, mentol i olejki eteryczne. Nie zapominaj, aby na dzień, stosować wyłącznie kremy z filtrem słonecznym. W naszej aptece znajdziesz specjalne preparaty na trądzik różowaty, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji. Kremy na trądzik różowaty zapewnią Twojej cerze odpowiednie nawilżenie, złagodzą podrażnienia, ochronią też Twoją skórę przed bakteriami. Nie zawierają alkoholu, substancji zapachowych i nie zatykają porów.

Co jeszcze może pomóc na trądzik różowaty? Maści, które przepisze Ci lekarz. Zawierają one zwykle substancję czynną, która pomaga poradzić sobie ze stanami zapalnymi w skórze. Pamiętaj jednak, aby tego typu preparaty stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli lekarz zalecił Ci również przyjmowanie leków, profilaktykę kosmetyczną możesz uzupełnić o tabletki na trądzik różowaty.

Trądziki różowaty może być też wywoływany przez konkretne czynniki. Zaostrzenie choroby może nastąpić pod wpływem silnego stresu, słońca czy specyficznego jedzenia. Dlatego ważne jest obserwowanie u siebie objawów trądziku. Jeżeli zauważysz, że coś sprzyja zaostrzeniu choroby, powiedz o tym lekarzowi i wyeliminuj te czynniki.

Przy leczeniu trądziku różowatego dużą rolę może także odgrywać dieta. Pewne produkty mogą sprawić, że ciśnienie Twojej krwi się podnosi, przez co naczynka krwionośne poszerzają się, a rumień na twarzy staje się bardziej wyraźny.

Marki powiązane z kategorią: Trądzik różowaty