Preparaty na zdrowie mężczyzny (122)

Ze względu na odmienny metabolizm, większą masę kostną i mięśniową oraz objętość krwi mężczyźni mają inne niż kobiety zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dedykowane panom suplementy diety dla mężczyzn pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu testosteronu i wspierają pracę różnych układów.

Sortuj według
Suplement diety pomagający w utrzymaniu zdrowia gruczołu krokowego.
Suplement diety w formie kapsułek wspierających zdrowie prostaty.
Suplement diety z wyciągami ziołowymi i minerałami, na pracę prostaty.
Suplement diety zawierający witaminy i taurynę dla zdrowia mężczyzn.
Suplement diety z palmą sabałową, granatem i żeńszeniem dla mężczyzn.
Suplement diety z L-karnityną, L-argininą, wit. C, magnezem oraz Q10.
Suplement diety z ekstraktami roślinnymi wspierający przepływ moczu.
Ampułki z Aminexilem, aktywnymi składnikami, przeciw wypadaniu włosów.
Suplement diety wzmacniający prostatę, a także męski układ moczowy.
Zdrowie mężczyzny

Zdrowie mężczyzny

Dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie jak najwcześniej?

Nie zawsze uda się dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych razem z jedzeniem. W szczególności dotyczy to mężczyzn, którzy intensywnie uprawiają sport. Poza tym zazwyczaj dieta panów jest raczej uboga w świeże warzywa i owoce, za to pełna mięsa i tłuszczów nasyconych.

Młody, zdrowy organizm prawdopodobnie nie odczuje od razu negatywnych skutków niedoborów. Jednak w pewnym momencie odpowiednia ilość mikro- i makroelementów będzie miała ogromne znaczenie (np. gdy postanowisz starać się o dziecko albo zaczniesz mieć problemy z nadciśnieniem po 30. roku życia). Wtedy może okazać się, że powrót do równowagi kosztuje naprawdę sporo wysiłku i czasu.

Z tego powodu warto jak najwcześniej sięgać po najważniejsze witaminy dla mężczyzn, czyli witaminę A, E, C oraz kompleks witamin z grupy B. Mają bardzo duży potencjał antyoksydacyjny i wpływają na cały męski organizm — od procesów krwiotwórczych po wygląd skóry i włosów.

Wspomaganie pracy prostaty

Problemy z prostatą mają związek ze spadkiem poziomu testosteronu. Dochodzi wtedy do powiększenia gruczołu krokowego i ucisku na cewkę moczową. Aby utrzymać ten narząd w dobrej kondycji, warto sięgnąć po sterole roślinne, które w pewnym stopniu zastępują androgeny. Znajdziesz je w:

  • nasionach lnu, 
  • pestkach dyni, 
  • owocu palmy sabałowej.

Wspomaganie pracy prostaty jest szczególnie ważne po 60. roku życia, ale tak naprawdę  warto uzupełniać dietę o te wyciągi roślinne już po czterdziestce.

Problemy z potencją

Kluczowym minerałem dla zachowania sprawności seksualnej do późnej starości jest cynk, który ma wpływ na produkcję testosteronu i spermatogenezy. Duże znaczenie ma również magnez i kwas foliowy. W preparatach na problemy z potencją znajdziesz też wyciągi z żeń-szenia, kozieradki, korzenia maca i dzięgla. Zaś witamina C dobrze wpływa na płodność, ponieważ chroni DNA plemników i zapobiega ich zlepianiu się.

Łagodzenie objawów andropauzy

Kolejnym uciążliwym skutkiem spadku stężenia m.in. testosteronu jest andropauza. Możesz złagodzić związane z nią dolegliwości, stosując leki na andropauzę uzupełniające niedobór hormonów. Pomocne okazują się również zioła (np. wspominany wcześniej żeń-szeń czy kozieradka).