Oczyszczanie

  (76)
Sortuj według
Oczyszczanie

Oczyszczanie

Co oznacza oczyszczanie organizmu?


W dbaniu o prawidłową dietę bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy spożywanymi produktami. Bilansowanie kwaśnych i zasadowych składników posiłków pomaga w utrzymywaniu naturalnej równowagi przewodu pokarmowego i ma wpływ nie tylko na Twoje samopoczucie, ale także na przemianę materii oraz ogólną kondycję układu odpornościowego. Przewód pokarmowy jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych obszarów w Twoim ciele. To on odpowiada za wchłanianie wartościowych składników z pożywienia. To tam zachodzi proces trawienia oraz oddzielania dobrych substancji od złych i szkodliwych.


Życie w cywilizowanym świecie, przepełnionym fabrykami, zanieczyszczeniami powietrza, spalinami samochodów, a także jedzeniem zawierającym pestycydy i konserwanty może przysporzyć sporo problemów Twojemu zdrowiu. Twój organizm jest naturalnie wyposażony w narządy odpowiadające za metabolizm i wydalanie szkodliwych substancji. Twoją naturalną tarczą ochronną przed szkodliwym działaniem toksyn, które możesz dostarczać organizmowi wraz z jedzeniem, wodą i napojami lub zanieczyszczonym powietrzem, są nerki i wątroba.


Jeżeli jednak żyjesz w mieście lub w uprzemysłowionym regionie, w którym dymią wysokie kominy bez filtrów, nie dbasz o swoją dietę i spożywasz dużo przetworzonego jedzenia, a do tego wszystkiego palisz papierosy lub pijesz alkohol, z czasem Twój organizm będzie domagał się pomocy w usunięciu toksyn.


Dlatego od czasu do czasu dobrze jest przeprowadzić dietę oczyszczającą, która może usprawnić pracę Twojej wątroby i nerek i pozbyć się zalegających w Twoim ciele szkodliwych substancji. Oczyszczanie organizmu możesz przeprowadzić, gdy jesz duże ilości cukru i soli, przetworzonych i ciężkostrawnych potraw, palisz papierosy lub spożywasz sporo alkoholu. Wskazaniem do przeprowadzenia detoksu jest może być także w niektórych przypadkach silny stres.


A co może wspomagać oczyszczanie organizmu? Dieta i aktywność fizyczna. Oczyszczanie organizmu może być polecane przez Twojego dietetyka, trenera personalnego lub lekarza przed podjęciem diety odchudzającej.


Jakie preparaty na oczyszczanie organizmu możesz wybrać?


Choć oczyszczanie organizmu powinno zacząć się od diety, swój metabolizm możesz wesprzeć specjalnymi preparatami na bazie naturalnych substancji.


Jeżeli czujesz, że Twojemu organizmowi przydałby się detoks możesz sięgnąć po:  • zioła oczyszczające organizm i usuwające nadmiar wody z organizmu,

  • soki i wyciągi z roślin oczyszczających organizm i przyspieszających metabolizm szkodliwych substancji,

  • tabletki na bazie naturalnych składników, które mogą wpływać na pracę nerek.


Zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego mogą mieć różne przyczyny. Przywrócenie mu równowagi będzie więc od nich zależne. Podejmując się przejścia na oczyszczanie organizmu upewnij się, że nie masz kłopotów zdrowotnych.


To jasne, że preparaty oczyszczające organizm z toksyn mają z założenia dobroczynny wpływ i działanie. Jeśli jednak Twój organizm wysyła sygnały, że proces trawienia może być zaburzony, najpierw skonsultuj się z lekarzem i upewnij, że przyczyną jest zakwaszenie lub inne czynniki, których eliminacja polega w głównej mierze na sięgnięciu po suplementy dla osób z zakwaszonym organizmem.


Jak działają środki na oczyszczanie organizmu?


Środki na oczyszczanie organizmu to nie zawsze leki. Na oczyszczanie organizmu stosuje się często środki, skomponowane zazwyczaj z naturalnych składników, które mogą stymulować Twój metabolizm.


Niektóre rośliny i zioła mogą pozytywnie wpływać na Twoją pracę nerek, przez co Twój organizm szybciej może pozbyć się zalegających w nim toksyn. Pozytywny wpływ na pracę nerek może mieć dla przykładu korzeń pietruszki, ziele skrzypu lub liść brzozy. Na podobnej zasadzie mogą działać środki moczopędne, np. naturalna pokrzywa, która może wspomagać usuwanie wody z organizmu.


Inne suplementy diety na oczyszczenie organizmu mają za zadanie przywrócenie równowagi przewodu pokarmowego i regenerację naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. Preparaty na oczyszczanie organizmu dostępne są w aptece bez recepty. Służą przywróceniu sił witalnych i poprawie samopoczucia. Mogą być wsparciem w dietach odchudzających po wcześniej konsultacji ze specjalistą.


Oczyszczanie organizmu, dieta, ruch oraz spożywanie dużej ilości wody w ciągu dnia mogą pomóc Ci usprawnić działanie Twoich organów wewnętrznych m.in. nerek i wątroby, a także mogą pozytywnie wpłynąć na Twoją sylwetkę, wagę i ogólne samopoczucie.