Ziaja Ibument, 50mg/g + 30mg/g, żel, 100 g

Marka: ZIAJA
Dostępny
12,41

O produkcie

100013566

Ibument jest produktem leczniczym o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Działanie

Ibument jest produktem leczniczym o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Wskazania

• bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych;
• bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi;
• bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

• Nie należy stosować żelu na i w okolicach błon śluzowych oraz oczu.
• Unikać kontaktu ze skórą uszkodzoną lub zmienioną zapalnie. Przerwać stosowanie, jeśli wystąpi pokrzywka lub podrażnienie skóry. Nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi.
• Maksymalny czas leczenia bez konsultacji z lekarzem to dwa tygodnie. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
• Jak wiadomo, ibuprofen podany doustnie może nasilać istniejącą niewydolność nerek lub pogarszać stan czynnej choroby wrzodowej, dlatego też pacjenci z chorobami nerek i wrzodami trawiennymi przed zastosowaniem miejscowym leków zawierających ibuprofen takich, jak Ibument, powinni zasięgnąć porady lekarza.
• Należy dokładnie umyć ręce po zastosowaniu żelu Ibument, jeśli to nie ręce są leczone.
• W przypadku połknięcia żelu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem,
• Ze względu na zawartość glikolu propylenowego lek może powodować podrażnienie skóry.

Stosowanie leku u dzieci

Dzieci i młodzież: Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Jednoczesne stosowanie produktu leczniczego Ibument z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może zwiększać możliwość wystąpienia objawów niepożądanych charakterystycznych dla tej grupy leków.

Ciąża

Ciąża
Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania ibuprofenu i lewomentolu u kobiet w okresie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na reprodukcję (patrz 5.3).W oparciu o wiedzę teoretyczną stosowanie produktu leczniczego może opóźnić wystąpienie spontanicznej akcji porodowej i wydłużyć czas trwania porodu.Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywaniu produktu kobietom w ciąży.

Karmienie piersią
Ibuprofen przenika do mleka ludzkiego, ale w dawkach leczniczych produktu Ibument raczej nie przewiduje się ich wpływu na organizm noworodków i dzieci karmionych piersią.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
Żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia produktu leczniczego. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej, niż co 4 godziny.

Skutki uboczne

Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą:
• zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: podrażnienie i zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd, pieczenie, pokrzywka;
• zaburzenia żołądka i jelit: bóle brzucha, niestrawność;
• zaburzenia układu immunologicznego: mogą to być reakcje nadwrażliwości po zastosowaniu ibuprofenu takie jak:
a. niespecyficzne reakcje alergiczne, anafilaksja,
b. napady astmy, napady duszności, skurcz oskrzeli,
c. reakcje skórne różnego typu, wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy i znacznie rzadziej, pęcherzyca (włączając martwicę skórną i rumień wielopostaciowy).

Skład

Składniki:1 gram żelu zawiera: substancje czynne: 50mg ibuprofenu, 30mg lewomentolu oraz substancje pomocnicze: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy, diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.

Producent

ZIAJA
Jesienna 9
Gdańsk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.