Ziele Dziurawca Kawon, zioła do zaparzania w saszetkach, 30 saszetek

5,59
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100008454

Zioła do zaparzania w saszetkach

Ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa , dlatego nie zaleca się stosowania.

Dawkowanie

W okresowym wyczerpaniu umysłowym i łagodnych dolegliwościach żołądkowo – jelitowych (uczucie dyskomfortu): Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 saszetkę (2 g) ziela dziurawca zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, przykryć i odstawić na 30 minut. Wypić po szklance naparu 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.
Dawka dobowa ziela dziurawca: 4g
Młodzież i dzieci poniżej 18 lat: Nie zaleca się stosowania.

W łagodnych stanach zapalnych skóry, w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry: Młodzież od 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: do okładów lub przemywań stosować taki sam napar jak przeznaczony do stosowania doustnego, nie częściej niż 2 razy dziennie.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.


Skutki uboczne

Po podaniu doustnym: Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, zmęczenie i niepokój. Częstość występowania tych działań niepożądanych nie jest znana. Osoby o jasnej karnacji, po ekspozycji na intensywne światło słoneczne, mogą reagować nasilonymi objawami imitującymi oparzenia słoneczne. Po podaniu na skórę: Mogą wystąpić reakcje alergiczne. Częstość występowania tych działań niepożądanych nie jest znana.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy zasięgnąć porady lekarza. W czasie i po stosowaniu preparatów z dziurawca nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV.

Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.
W okresowym wyczerpaniu umysłowym i łagodnych dolegliwościach żołądkowo – jelitowych (uczucie dyskomfortu): Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. W łagodnych stanach zapalnych skóry, w niewielkich powierzchniowych uszkodzeniach skóry: Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Jeżeli wystąpią objawy zakażenia skóry, należy skonsultować się z lekarzem.


Producent

KAWON-HURT

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych (Guttifereae) Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby.

Skład

1 saszetka (2,0 g) zawiera 2,0 g ziela dziurawca (Hyperici herba)

Przyjmowanie innych leków

Wykazano, że przyjmowanie preparatów z dziurawca zmniejsza działanie niektórych, równocześnie stosowanych leków m. in. warfaryny, cyklosporyny, teofiliny, digoksyny, środków przeciwwirusowych, inhibitorów protez, doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego nie zaleca się stosowania z tymi lekami. Nie zaleca się stosowania ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Wskazania

Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych.
Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.