Kora Dębu, ziele, 50 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

4,88

O produkcie: Kora Dębu, ziele, 50 g

100015194

Opis

Kora dębu.

DziałanieWskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany u dorosłych i osób starszych:
- w objawowym leczeniu łagodnej biegunki,
- w objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej i gardła,
- w łagodzeniu objawów świądu i pieczenia związanych z chorobą hemoroidalną, po wykluczeniu poważnych stanów przez lekarza.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (kora dębu).
Nie stosować na otwarte rany, duże uszkodzone lub zakażone partie skóry bądź błon śluzowych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na brak wystarczających danych nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.W przypadku wystąpienia nawracającej biegunki lub krwawych stolców należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować gorących kąpieli w przypadku chorób przebiegających z gorączką lub infekcyjnych, niewydolności serca, nadciśnienia. W przypadku wystąpienia krwawienia z odbytu podczas leczenia choroby hemoroidalnej należy skonsultować się z lekarzem. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane, niewymienione na tym opakowaniu.

Stosowanie leku u dzieci

Lek przeznaczony dla dorosłych.

Przyjmowanie innych leków

W objawowym leczeniu łagodnej biegunki korą dębu absorpcja jednocześnie przyjmowanych leków może być opóźniona. Z tego powodu produkt należy przyjmować 1 godzinę lub dłużej przed lub po przyjęciu innych leków.

Ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:Dorośli i osoby starsze:
W objawowym leczeniu łagodnej biegunki: pół łyżki (ok. 3 g) kory zaparzać wrzątkiem (250 ml) przez 10 min., przecedzić. Stosować 3 razy na dobę.
W objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła: 1 łyżkę (ok. 5 g) kory zalać wodą (250 ml), gotować 5 min., odstawić na 15 min., przecedzić. Stosować do płukania jamy ustnej i gardła kilka razy na dobę.
W objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry, łagodzeniu świądu i pieczenia związanego z chorobą hemoroidalną: 1 łyżkę (ok. 5 g) kory zalać wodą (1 l), gotować 5 min., odstawić na 15 min., przecedzić. Stosować do kąpieli (czas kąpieli 20 minut). Stosować jedną pełną lub częściową kąpiel na dobę. Stosować miejscowo kilka razy na dobę do obmywań skóry oraz okładów.
Czas stosowania:
W objawowym leczeniu łagodnej biegunki nie stosować dłużej niż 3 dni.
W objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej i gardła, łagodzeniu świądu i pieczenia związanego z chorobą hemoroidalną nie stosować dłużej niż 1 tydzień.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zgłaszano występowanie reakcji alergicznych. Częstość tych reakcji nie jest znana.

Skład

1 g produktu zawiera 1 g Quercus robur L., Quercus petraea (Matt.) Liebl. i Quercus pubescens Willd., cortex (kora dębu).

Producent

Herbapol w Krakowie SA, ul. Chałupnika 14, 31-464 Kraków

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.