Zdrowe odżywianie - blog

  (303)

Dbałość o zbilansowaną dietę stanowi ważny element codziennego funkcjonowania. Spożywanie odpowiednich ilości witamin, minerałów, białka, węglowodanów, tłuszczów pozwala na zachowanie szczupłej sylwetki i minimalizuje ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. Zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia jadłospis dorosłego człowieka powinien składać się z 4 lub 5 posiłków spożywanych średnio co 4 godziny. Na czym jeszcze polega zdrowe odżywianie? Blog, który prowadzimy, zawiera cenne wskazówki na ten temat!

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta? Porady z naszego bloga!

Aby zadbać o dobrą formę, trzeba się właściwie odżywiać. Warto zwracać uwagę, by na talerzu znajdowały się pełnowartościowe posiłki. Należy również ograniczać słodycze oraz sól – potrawy najlepiej przyprawiać ziołowymi mieszankami. Zdrowe diety powinny być dobrane do masy ciała oraz zapotrzebowania kalorycznego. To nie wszystkie kwestie,  które trzeba wziąć pod uwagę. Od czego zależy dieta? Zdrowe odżywianie musi być dopasowane do stanu zdrowia oraz indywidualnego celu, np. redukcji tkanki tłuszczowej lub budowy masy mięśniowej.

Zdrowe odżywianie – blog tworzony przez specjalistów!

Systematyczność, zastosowanie pełnowartościowych składników i właściwego sposobu obróbki – tym wyróżnia się zdrowa dieta. Blog dostępny na naszej stronie internetowej wyjaśnia istotne kwestie związane z opracowywaniem codziennego menu. Artykuły przygotowują dietetycy z ogromnym doświadczeniem, a swoje wskazówki opierają na aktualnych doniesieniach naukowych. Tłumaczą, z czym wiąże się zdrowe odżywianie. Porady kierują do osób w różnym wieku. W swoich wpisach uwzględniają wiele praktycznych zagadnień.

Jak zacząć zdrowe odżywianie? Blog pełen inspiracji!

W artykułach przedstawiamy tematy związane z kształtowaniem odpowiednich nawyków żywieniowych. W przystępny sposób omawiamy tematy, takie jak dieta, zdrowe odżywianie. Blog składa się również z  interesujących porad motywujących do zmiany stylu życia. Opracowujemy również oryginalne przepisy dla osób chcących zrzucić nadmierne kilogramy lub borykających się z przewlekłymi schorzeniami. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszymi poradami.

Porady

Przepisy

Suplementacja

 • Jakie witaminy na przebarwienia?

  Zdrowa dieta pełna witamin oraz odpowiednia pielęgnacja skóry pomagają zmniejszyć widoczność przebarwień. Sprawdź, które witaminy są najskuteczniejsze w redukcji przebarwień skóry. 
  Jakie witaminy na przebarwienia?
 • Jakie witaminy wpływają na stan skóry?

  Zdrowie skóry zależy od odpowiedniej pielęgnacji, unikania szkodliwych czynników zewnętrznych oraz dbania o właściwą podaż witamin. Dowiedz się, które witaminy wspierają stan naszej skóry. 
  Jakie witaminy wpływają na stan skóry?
 • Niedobór witaminy B – jak rozpoznać i jak uzupełnić niedobór witamin z grupy B?

  Niedobór witamin z grupy B może mieć poważne skutki. Sprawdź, jak zbadać niedobór witamin i jakie produkty spożywać, żeby zabezpieczyć organizm.
  Niedobór witaminy B – jak rozpoznać i jak uzupełnić niedobór witamin z grupy B?
 • Kwas DHA – czym jest i za co odpowiada?

  Jakie znaczenie dla organizmu ma właściwa podaż kwasu DHA? Przeczytaj, czym jest kwas dokozaheksaenowy i jakie ma właściwości, a także w jakich produktach znajdziesz kwas DHA.
  Kwas DHA – czym jest i za co odpowiada?

Zioła i superfoods