Uroda (700)

Pielęgnacja twarzy jest jednym z najistotniejszych aspektów dbania o siebie. Ten obszar ciała jest Twoją wizytówką podczas spotkań z innymi ludźmi. Ilość produktów dostępnych na rynku pozwala każdemu na odpowiednie zajęcie się skórą, gdyż są one dostępne zarówno w różnych formach, jak i przedziałach cenowych. Od dobrej kondycji cery zależy również to, jak będzie wyglądał makijaż. W tym dziale na blogu dowiesz się, jak dbać o cerę i całe ciało, a także jak wzmocnić włosy. Rozszyfrujesz z nami popularne składniki aktywne w kosmetykach i poznasz rankingi najlepszych dermokosmetyków prosto z apteki. Nauczysz się też samodzielnie przygotowywać kosmetyki, np. peelingi antycellulitowe lub maseczki do włosów.

Jak dbać o ciało?

Mówiąc o pielęgnacji twarzy należy zacząć od tego, że ludzie mają różne rodzaje cery. Może być ona tłusta, mieszana, normalna, sucha lub wrażliwa. Możliwe są także różnorodne kombinacje – jedna osoba może posiadać np. skórę suchą i skłonną do alergii. Wybierając kremy do twarzy czy inne kosmetyki trzeba dostosowywać się do wymagań cery, dlatego warto udać się do specjalisty z dziedziny dermatologii, który wskaże, jaki typ skóry posiadasz i zaleci odpowiednie preparaty. Oczywiście szczególnie ważne jest to w przypadku osób cierpiących na choroby skóry, np. atopowe zapalenie.
Warto również pamiętać, że uroda i estetyka to pojęcia bardzo względne, dlatego każdy wybiera taki makijaż i ubrania, jakie odpowiadają jego preferencjom. Jednak pielęgnacja cery, pielęgnacja dłoni czy pielęgnacja ciała to dużo bardziej skomplikowane procesy i nie zależą one od indywidualnych upodobań, a od potrzeb, które wykazuje organizm. Dlatego chcąc nie chcąc trzeba ich uważnie słuchać i się do nich stosować. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, m.in. produkty nawilżające, regenerujące, odżywcze, usuwające przebarwienia czy niwelujące zmiany trądzikowe. Łatwo jest się w tym pogubić, dlatego wybierając kosmetyki dobrze jest zwrócić uwagę na czynniki takie jak: skład produktu (w tym ewentualne składniki mogące wywołać reakcję uczuleniową), przeznaczenie produktu oraz jego formę.