Pierwsza pomoc

  (600)

Sortuj według
Bardzo lekki, antyseptyczny opatrunek w spray'u do odkażania ran.
Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc określa kilka czynności, które podejmujesz po wystąpieniu urazu. W zależności od jego rodzaju, produkty do pierwszej pomocy będą inne. Dlatego wyposażenie apteczki pierwszej pomocy zarówno w domu, jak i w samochodzie, powinno być zawsze kompletne i zawierać akcesoria do pierwszej pomocy z ważną datą przydatności.W naszej aptece znajdziesz podstawowe wyposażenie pierwszej pomocy, na które bez wątpienia składają się:

  • Środki dezynfekujące i antyseptyczne – służą do odkażania ran. Usuwają drobnoustroje i zanieczyszczenia minimalizując ryzyko rozwoju zakażenia. Dezynfekcja ran jest niezwykle istotna, a czas odgrywa ważną rolę. Dlatego też środki dezynfekujące warto mieć zawsze pod ręką.


  • Opatrunki, bandaże i plastry – służą do opatrywania ran i zabezpieczania ich przed zanieczyszczeniami. Pomagają tamować krwawienie. Bandaże dodatkowo mogą służyć do stabilizowania naruszonych struktur kości lub stawów do czasu udzielenia pomocy medycznej. Dzięki bandażom można także wykonać opatrunek, ponieważ ułatwiają utrzymanie go w zranionym miejscu.


  • Maseczki – pierwsza pomoc wymaga niekiedy wsparcia oddechu osoby poszkodowanej. Służą temu specjalne maseczki do resuscytacji. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było udzielenie skutecznej pomocy poprzez sztuczne oddychanie (usta-usta) przy jednoczesnym minimalizowania ryzyka zakażeń krzyżowych – czyli zakażenia od osoby reanimowanej lub osoby reanimowanej przez nas. Jest wiele nieprzewidywalnych sytuacji wokół, dlatego maska do resuscytacji powinna zasilać zasoby samochodowej apteczki pierwszej pomocy.


Marki powiązane z kategorią: Pierwsza pomoc