Maść na odciski Gemi, 10g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

6,59

O produkcie: Maść na odciski Gemi, 10g

100017339

Opis

Maść na odciski jest lekiem do stosowania na skórę. Lek ten po nałożeniu na zrogowaciały naskórek działa keratolitycznie (usuwa martwe komórki naskórka), zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczenie.

Działanie

Lek działa keratolitycznie (usuwa martwe komórki naskórka).

Wskazania

Wskazaniem do stosowania tego leku jest usuwanie odcisków i nagniotków.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku maść na odcisku :
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną, salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
- u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami układu krążenia;
- jeśli skóra w okolicy odciska (nagniotka) jest zraniona lub zmieniona zapalnie;
- na zmiany głębokie lub o dużej powierzchni;
- u dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek należy nakładać wyłącznie na odcisk. Nie należy stosować leku na niezmienioną zdrową skórę, ani na skórę uszkodzoną, gdyż mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane kwasu salicylowego. Należy przerwać leczenie, jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry lub uczulenie. Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować tego leku u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Brak danych.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę (tylko na odcisk).
Stopy wymoczyć w wodzie z dodatkiem mydła i osuszyć. Przed zastosowaniem i po zastosowaniu tego leku należy dokładnie umyć ręce. Przed użyciem należy lekko podgrzać w dłoniach pudełko z maścią w celu jej zmiękczenia i ułatwienia zastosowania. Na odcisk nałożyć cienką warstwę maści i zakleić plastrem. Zabieg powtarza się przez kilka dni rano i na noc, nie zmywając smarowanych miejsc wodą. Wymoczyć stopy w gorącej wodzie, a następnie odcisk usunąć lub zetrzeć pilnikiem. Nie należy wycinać ani odrywać odcisków.W razie potrzeby powtórzyć kurację po 3 dniach.Nagniotek usunięty niedokładnie powraca.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić odczyny alergiczne i stan zapalny skóry.

Skład

Składniki:
- Substancją czynną maści jest kwas salicylowy. 1 g maści zawiera 500 mg kwasu salicylowego.
- Pozostały składnik (substancja pomocnicza) to plaster nostrzykowy o składzie: ziele nostrzyka, olej rzepakowy, wosk żółty, kalafonia.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „GEMI” Grzegorz Nowakowski
ul. Mickiewicza 36
05-480 Karczew

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.