Reumaherb, 30 tabletek.

Dostępny
10,48

Klienci kupili również

O produkcie: Reumaherb, 30 tabletek.

100018128

Opis

Reumaherb jest lekiem roślinnym, wspomagająco w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych w schorzeniach zwyrodnieniowych narządu ruchu.

Działanie

Produkt wykazuje działanie immunostymulujące, pobudza aktywność komórkową. Badania immunologiczne produktu leczniczego Reumaherb wskazują na hamowanie aktywności angiogennej leukocytów oraz działanie immunostymulujące wyrażone zwiększeniem aktywności lokomocyjnej (chemokinetycznej) leukocytów i aktywności metabolicznej granulocytów.

Wskazania

Produkt leczniczy przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reumaherb jest produktem leczniczym roślinnym, który stosowany jest wspomagająco w terapii schorzeń zwyrodnieniowych narządu ruchu. Reumaherb jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Przeciwwskazania

Brak danych dotyczących przedawkowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować ostrożność przy skłonnościach do alergii, zwłaszcza na rośliny z rodziny Złożonych (Asteraceae dawniej Compositae) nie stosować przy nadwrażliwości na salicylany.

W przypadku kamicy żółciowej lek można stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Przyjmowanie innych leków

Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w czasie ciąży oraz karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu leku na płodność .

Dawkowanie

Dorośli: 3 razy dziennie po 1 tabletce w chorobach przewlekłych, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Leku nie stosować dłużej niż 10 dni

Skutki uboczne

Wystąpić mogą między innymi: reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy skóry, obrzęk Quinckego, skurcz oskrzeli z ich obturacją, astma oraz wstrząs anafilaktyczny).

U chorych uczulonych istnieje ryzyko wystąpienia reakcji anafilaktycznej po zastosowaniu preparatów z jeżówki. Odnotowano związek między stosowaniem preparatów z jeżówki z zachorowaniem na choroby o podłożu autoimmunologicznym, takie jak rozsiane zapalenie mózgu, rumień guzowaty, immunotrombocytopenia, zespół Evansa, zespół Sjogrena z zaburzeniem funkcji nerkowych cewek zbiorczych. Po długotrwałym stosowaniu (powyżej 8 tygodni) może wystąpić leukopenia.

Częstość występowania ww. zaburzeń jest nieznana.

W trakcie stosowania możliwe jest także wystąpienie łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowyc

Skład

Substancją czynną leku jest: wyciąg suchy złożony z korzenia diabelskiego pazura (Harpagophyti radice), jeżówki purpurowej (Echinaceae purpureae herba) oraz wiązówki błotnej (Ulmariae flore).

1 tabletka zawiera 100 mg wyciągu suchego złożonego (2-4:1) z korzenia diabelskiego pazura, ziela jeżówki, kwiatu wiązówki (4/3/3), ekstrahent: etanol 50%(V/V).

Substancje pomocnicze: laktoza, skrobia ziemniaczana, mieszanina laktozy, powidonu i krospowidonu, powidon, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek E171, czerwień koszenilowa lak E 124, indygotyna lak E132.

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.