Diather Test Nietolerancja Glutenu + Celiakia, domowy test diagnostyczny, 1 szt.

Dostępny
29,28

O produkcie: Diather Test Nietolerancja Glutenu + Celiakia, domowy test diagnostyczny, 1 szt.

100049425

Opis

Diather Test Nietolerancja Glutenu + Celiakia, domowy test diagnostyczny, 1 szt. domowy, kasetkowy test immunochromatograficzny przeznaczony do wykrywania swoistych przeciwciał klasy IgA skierowanych przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG) i gliadynom (DGP).


Właściwości

Test nietolerancja glutenu + celiakia jest przeznaczony do wykrywania we krwi i surowicy przeciwciał klasy IgA skierowanych przeciwko ludzkiej transglutaminazie tkankowej (tTG), która jest głównym autoantygenem rozpoznawanym przez przeciwciała skierowane przeciwko endomysium mięśni gładkich oraz przeciwciał skierowanych przeciwko i gliadynom (DGP).

W trakcie badania obecne we krwi przeciwciała klasy IgA (przeciwko tTG lub przeciwko gliadynie) połączą się z barwnymi cząsteczkami lateksu, opłaszczonymi przeciwciała przeciwko przeciwciałom klasy IgA. Powstające koniugaty zbudowane z cząsteczek lateksu połączonych z przeciwciałami skierowanymi przeciwko IgA i z przeciwciałami klasy IgA, migrują wzdłuż membrany, zgodnie   z siłami kapilarnymi do odpowiednich pół testowych ( odpowiednio w polach T1  T2) znajdują się rekombinowane tTG i deaminowane peptydy gliadyny. Cząsteczki te wychwytują koniugaty lateksowe utworzone w oparciu o obecne w próbce przeciwciała klasy IgA, skierowane przeciwko tTG i/lub przeciwko  gliadynie w wyniku czego pojawiają się odpowiednie czerwone linie. Wyniki testu są interpretowane na podstawie obecności odpowiednich linii po 15 minutach.

 • Dokładność testu (tTG: transglutaminaza tkankowa) wynosi 98%.
 • Dokładność testu (DGP: deaminowane peptydy gliadyny) wynosi 98%.

Wskazania do stosowania testu:

 • wzdęcia i ból brzucha,
 • przewlekła biegunka,
 • wymioty,
 • zaparcia,
 • dla osób, które w najbliższej rodzinie mają krewnych z nietolerancją glutenu lub celiakią,
 • osoby z cukrzycą typu 1.

Skład

Opakowanie zawiera: 

 • 1x kasetka testowa,
 • 1x pipeta plastikowa,
 • 1x fiolka z buforem,
 • 1x sterylny nakłuwacz do pobierania próbki krwi, instr ukcja użycia.

Jak stosować

Kierować się instrukcją dołączoną do opakowania.

Wynik negatywny testu oznacza brak nietolerancji glutenu. Nie jest wymagane podejmowanie żadnych działań.

Wynik pozytywny testu oznacza podejrzenie nietolerancji glutenu. Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który może zlecić wykonanie dodatkowych badań.


Przeznaczenie

Szybki test, przeznaczony do wykrywania we krwi i surowicy przeciwciał klasy IgA skierowanych przeciwko ludzkiej transglutaminazie tkankowej (tTG), która jest głównym autoantygenem rozpoznawanym przez przeciwciała skierowane przeciwko endomysium mięśni gładkich oraz przeciwciał skierowanych przeciwko i gliadynom (DGP).


Waga

W opakowaniu znajduje się 1 szt.


Dystrybutor

DIATHER Sp. z o.o. Sp. k
Wały Piastowskie 1
80-854 Gdańsk
 


Producent

HANGZHOU AllTest Biotech Co. Ltd
550 YInhai Street
Hangzhou, China


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.