Vivomixx, krople 10 ml

Dostępny
68,49

O produkcie: Vivomixx, krople 10 ml

100018013

Opis

Vivomixx, suplement diety, krople 10 ml to preparat w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej do stosowania w kroplach.


Właściwości

Preapart zawiera liofilizat żywych kultur bakterii probiotycznych – De Simone Formulation. Uwolniony do buteleczki z olejem tworzy gotową do spożycia zawiesinę. 


Tabela

Składniki w 10 kroplach w 20 kroplach
Liofilizowane żywe kultury bakterii 5 x 109 jtk. 10 x 109 jtk.

Skład

Składniki: maltoza, liofilizowane żywe kultury bakterii (wytworzone z udziałem pochodnych mleka): Streptococcus thermophilus DSM24731® / NCIMB 30438, Bifidobacterium breve DSM24732® / NCIMB 30441, Bifidobacterium longum DSM24736® / NCIMB 30435*, Bifidobacterium infantis DSM24737® / NCIMB 30436*, Lactobacillus acidophilus DSM24735® / NCIMB 30442, Lactobacillus plantarum DSM24730® / NCIMB 30437, Lactobacillus paracasei DSM24733® / NCIMB 30439, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus DSM24734® / NCIMB 30440**.


Jak stosować

UWAGA!

Do opakowania dołączony jest pierścień ułatwiający otwieranie buteleczki. W celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi dobroczynne bakterie umieszczone są w szczelnej nakrętce.

Aby przygotować zawiesinę przed pierwszym użyciem trzeba uwolnić bakterie z nakrętki:

  1. należy nałożyć pierścień otwierający na nakrętkę;
  2. przekręcić ją do oporu zgodnie z ruchem wskazówek zegara;
  3. postukać w nakrętkę, by cały proszek trafił do oleju;
  4. odkręcić nakrętkę i sprawdzić czy proszek w całości trafił do buteleczki;
  5. zastąpić nakrętkę kroplomierzem dołączonym do opakowania, wstrząsnąć kilkukrotnie do uzyskania jednolitej zawiesiny.

Krople można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po rozpuszczeniu w letnim płynie. Przed każdym użyciem produkt należy wstrząsnąć kilkukrotnie i odmierzyć zalecaną ilość kropli. Po zastosowaniu należy dokładnie wytrzeć i osuszyć kroplomierz, następnie zabezpieczyć go przy użyciu załączonego korka.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: Niemowlęta i dzieci: 10-20 kropli.


Przeznaczenie

Suplement diety przeznaczony jest do suplementacji diety noworodków, niemowląt i małych dzieci, w okresie niedostatecznej kolonizacji bakteryjnej przewodu pokarmowego.


Ostrzeżenia

  • Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Produkt zalecany do stosowania od pierwszych dni życia u noworodków (również urodzonych przedwcześnie), niemowląt i małych dzieci.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.
  • Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
  • Produkt bezglutenowy, bez laktozy.

Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C, najlepiej w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci oraz z dala od światła. Produkt zawiera wrażliwe na ciepło bakterie. Nie należy narażać produktu na bezpośrednie działanie źródeł ciepła. Zużyć w ciągu 3 tygodni po otwarciu. Po zakończeniu stosowania produktu, należy pozbyć się pozostałości. Jeżeli zachodzi taka konieczność, dopuszcza się przechowywanie produktu w temperaturze poniżej 25°C przez maksymalnie 7 dni bez negatywnego wpływu na zawartość.


Waga

10 ml netto


Producent

MENDES S.A
Via S. Balestra, 10,
6900 Lugano Switzerland


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.