4 Lacti Baby, krople, 5 ml

Suplement diety w kropelkach dla niemowląt zawiera L. rhamnosus GG

Dostępny
13,28

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: 4 Lacti Baby, krople, 5 ml

100008091

Opis

Probiotyk w kroplach dla niemowląt i dzieci - suplement diety.

Właściwości

4 Lacti BABY to suplement diety w postaci doustnej zawiesiny, zawierający probiotyczny szczep Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), zasiedlający w sposób naturalny florę bakteryjną przewodu pokarmowego. 5 kropli zawiera 5 miliardów żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103). Preparat polecany jako uzupełnienie normalnej diety w bakterie zasiedlające przewód pokarmowy dla noworodków, niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych.

Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych.

Co to jest 4 Lacti Baby?

4 Lacti Baby to preparat zawierający szczepy bakterii probiotycznych, który wspomaga utrzymanie oraz przywracanie prawidłowego składu mikroflory jelitowej. W suplemencie znajdziesz liofilizowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (pałeczki kwasu mlekowego) – wyjątkowo dobrze przebadany szczep bakterii o potwierdzonym korzystnym działaniu na organizm. Dzięki metodzie liofilizacji poprawia się stabilność preparatu w czasie przechowywania.

Spożywanie w odpowiednich ilościach bakterii, które są naturalnymi mieszkańcami jelit, wywiera dobry wpływ na zdrowie, wspomaga równowagę mikrobiomu i ogranicza namnażanie się chorobotwórczych mikroorganizmów. Poza tym suplement diety przyczynia się do złagodzenia przebiegu biegunki, skrócenia czasu jej trwania, a także ogranicza ryzyko wystąpienia biegunki po antybiotykoterapii.

Jak stosować 4 Lacti Baby?

Zalecane dawkowanie preparatu 4 Lacti Baby to:

  • 5 kropli na dobę (dzieci poniżej 12. roku życia),
  • 10 kropli na dobę (dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli).

Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczkę. Krople można podać bezpośrednio do ust albo rozpuścić w zimnym lub letnim płynie (temperatura poniżej 37°C) – soku, wodzie, mleku.

Czy 4 Lacti Baby można stosować przy antybiotyku?

Krople można stosować przy antybiotyku. Szczep bakterii Lactobacillus rhamnosus GG wykazuje odporność na większość antybiotyków, dlatego nie trzeba robić przerwy między przyjmowaniem antybiotyku i probiotyku. W badaniach klinicznych ten szczep bakterii podawano jednocześnie z antybiotykiem przez cały okres antybiotykoterapii*. Warto jednak zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, ponieważ każdy antybiotyk wykazuje określone działanie w organizmie (farmakokinetykę).

W czasie stosowania każdego probiotyku należy również zadbać o odpowiednią dietę – taką, która dostarczy bakteriom pokarmu, aby mogły się rozwijać i zasiedlać jelita. Jedną z najlepszych pożywek dla bakterii z gatunku Lactobacillus jest inulina. Ten złożony węglowodan, który nie ulega strawieniu przez ludzkie enzymy, znajdziesz m.in. w:

  • cykorii,
  • karczochach,
  • topinamburze,
  • korzeniu mniszka lekarskiego,
  • porze,
  • ziemniakach – tutaj warto wspomnieć, że ziemniaki powinny zostać ugotowane, a następnie schłodzone, aby miały dobre właściwości prebiotyczne (przykład takiej potrawy to sałatka ziemniaczana z dodatkiem ogórków kiszonych).

O dietę obfitującą w naturalne pro- i prebiotyki warto dbać na co dzień, co pozwala na utrzymanie mikrobiomu w dobrym stanie. Jednak gdy równowaga mikroflory zostanie już zaburzona w wyniku antybiotykoterapii, pokarmowe źródła korzystnych bakterii najprawdopodobniej nie wystarczą.

* H. Szajewska. Praktyczne zastosowanie probiotyków. Gastroenterologia Kliniczna 2014, tom 6, nr 1, 16–23.

http://pediatria2.wum.edu.pl/sites/pediatria2.wum.edu.pl/files/aad_farmaceuci.pdf.


Tabela

Nazwa składnika w 5 kroplach w 10 kroplach
Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) 5 x 10CFU* 10 x 10CFU*

Skład

olej kukurydziany, liofilizowane żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103).

Dzienne spożycie

Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:dzieci w wieku poniżej 12 lat - 5 kropli, dzieci powyżej 12 lat oraz dorośli - 10 kropli.

Preparat przed użyciem energicznie wstrząsnąć. Krople można podać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuścić w zimnym lub ciepłym płynie (mleko, woda, sok owocowy) o temperaturze maksymalnie 37°C i podać na łyżeczce, najlepiej w trakcie posiłków.


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej.Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

5 ml

Producent

Nord Farm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.