Aksobrex Unipharm Plus, suplement diety, 30 tabletek

Dostępny
40,59

O produkcie

100011774

Aksobrex Unipharm Plus, to suplement diety unikalną kompozycję cytykoliny w postaci soli wewnętrznej oraz cynku.

Właściwości

Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, m.in. pamięci i koncentracji, dzięki temu wysiłek intelektualny, ćwiczenia pamięci, koncentracji, uczenie się mogą być efektywniejsze. Pomaga także w utrzymaniu prawidłowego widzenia, przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu witaminy A. Cynk pomaga też w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, chroniąc je przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Bierze udział w prawidłowej syntezie DNA i podziale komórek oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów.

Cytykolina to związek składający się z zasady azotowej – cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych, m.in. w mózgu.

Tabela

Składniki 1 tabletka 2 tabletki
cytykolina 250 mg 500 mg
cynk 5 mg (50%RWS*) 10 mg (100%RWS*)

*%RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: substancje wypełniające (fosforany wapnia, celuloza), cytykolina (sól wewnętrzna cytydyno 5'-pirofosforanu choliny, 5'-(trójwodoro difosforano) P'-[2-(tri[ńetyloamonio)etylo] estru cytydyny), cynk (glukonian cynku), substancja wiążąca (poliwinylopirolidon), substancje przedwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk, dwutlenek krzemu).

Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku.

Dzienne spożycie

porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli, 1 tabletka 1-2 razy

Przeznaczenie

Preparat AXOBREX PLUS przeznaczony jest dla osób dorosłych, chcących wspomagać wzrok i utrzymanie funkcji poznawczych takich jak pamięć, koncentracja i uwaga na prawidłowym poziomie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.Nie zaleca się stosowania suplementu łącznie z lekami zawierającymi centrofenoksynę. Cytykolina wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, zwiększa działanie leków L-Dopa. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci. Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Producent

Unipharm

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.