Apicold, spray do jamy ustnej, 20 ml

Wyrób medyczny do jamy ustnej, który łagodzi objawy zapalenia gardła.

Dostępny
22,63

O produkcie: Apicold, spray do jamy ustnej, 20 ml

100016754

Opis

Apicold® spray do jamy ustnej, 20 ml, wyrób medyczny.

Właściwości

Apicold spray jest przeznaczony do stosowania w przypadku objawów zapalenia gardła, takich jak ból i podrażnienie błony śluzowej. Może być aplikowany przez dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Zawiera składniki aktywne, które tworzą na powierzchni gardła ochronny film stanowiący barierę dla wirusów, bakterii oraz innych drobnoustrojów. Wykazuje 100% właściwości bakteriobójczych (po 5, 10 i 20 minutach) na takie bakterie jak: Streptococcus pyogenes LO 5674/1, Streptococcus pneumoniae ATCC 49619, Staphylococcus aureus ATCC 25213 (gronkowiec złocisty), Haemophilus ATCC 49247, Moraxella catarrhalis*. Preparat Apicold spray zawiera takie składniki aktywne jak:

  • wyciąg z kitu pszczelego – wykazuje właściwości przeciwbakteryjne; pomaga ograniczyć występowanie stanu zapalnego,
  • glicerol – wspiera usuwanie nadmiaru płynu z tkanek; odpowiada za zredukowanie obrzęku w obrębie gardła; pomaga zmniejszyć ból gardła,
  • oleje z mięty pieprzowej – wspomaga łagodzenie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz błony śluzowej jamy ustnej.

Produkt Apicold spray zawiera alkohol. Mimo tego może być stosowany u dzieci powyżej 4. roku życia, kobiet ciężarnych i karmiących piersią, a także kierowców. Nie ma przeciwwskazań związanych z obecnością alkoholu w tym wyrobie medycznym. Nie zawiera sztucznych barwników oraz smakowych dodatków. Jest pozbawiony żelatyny, soi oraz GMO. Preparat jest odpowiedni dla wegan, osób z nietolerancją laktozy i nietolerancją glutenu. Nie zawiera cukru.

Ten preparat powstał z wykorzystaniem API-technologii*. Zaliczany jest do wyrobów medycznych klasy 1, co przekłada się na najniższe ryzyko dla zdrowia ludzi. Apicold spray wykazuje wyłącznie działanie miejscowe*.

Jak działa Apicold spray?

Ten spray do jamy ustnej zawiera składniki aktywne o właściwościach przeciwbakteryjnych oraz łagodzących stany zapalne. Przyczyniają się do złagodzenia objawów towarzyszących zapaleniu gardła.

Kiedy stosować Apicold spray?

Po ten wyrób medyczny możesz sięgnąć wówczas, gdy odczuwasz ból gardła oraz podrażnienie jego błony śluzowej. Może okazać się wsparciem w przypadku stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Jak długo można stosować Apicold spray?

Producent nie podaje informacji dotyczących tego, jak długo można stosować ten preparat. Aplikuj go więc zgodnie z własnymi potrzebami – aż do ustąpienia objawów.

Czy stosowanie Apicold spray w ciąży jest bezpieczne?

Zgodnie z informacjami od producenta, ten wyrób medyczny może być stosowany przez kobiety w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Jeżeli jednak masz wątpliwości, warto zasięgnąć porady lekarskiej w tym temacie.

* https://apicold.pl/apicold-spray/


Skład

alkohol, woda, wyciąg z kitu pszczelego, gliceryna, olejek z mięty pieprzowej

Jak stosować

Rozpylać spray na błonę śluzową gardła 2-3 razy dziennie.

Przeznaczenie

Apicold spray do jamy ustnej łagodzi objawy zapalenia gardła i zmniejsza podrażnienie jamy ustnej, występujące w przypadkach przeziębienia lub dyskomfortu spowodowanego działaniem zewnętrznych szkodliwych czynników i patogenów.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: alergia lub nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewielkie uczucie pieczenia jest spowodowane obecnością alkoholu w składzie produktu.

Waga

Objętość netto: 20 ml

Dystrybutor

ALPEN PHARMA POLSKA SP. Z O.O.

Producent

Alpen Pharma Polska Sp. z o.o.
al. Jerozolimskie 151/1
02-326 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.