Ballamin Forte, suplement diety, aerozol doustny, 15 ml

Dostępny
42,99

O produkcie

100011508

Suplement diety  dla osób dorosłych, który uzupełnia poziom witaminy B12 w organizmie. Ballamin Forte to witamina B12 w sprayu podjęzykowym.

Właściwości

W preparacie Ballamin zastosowano jedną z najtrwalszych form witaminy B12 – cyjanokobalaminę, która jest dobrze rozpuszczalna w wodzie i odporna na działanie czynników zewnętrznych. W organizmie cyjanokobalamina jest przekształcana do adenozylokobalaminy i metylokobalaminy, zapewniając dwie aktywne formy witaminy B12.
Pompka dozująca zapewnia precyzję dozowania, a także łatwość i szybkość aplikacji. Forma spray'u doustnego i objętość jednej aplikacji 0,2 ml ułatwia połykanie, chroni przed zakrztuszeniem oraz sprawia, że produkt może być z łatwością dozowany pod język. Stosowanie preparatu w formie spray’u doustnego jest wygodne i ważne dla osób, które mają problemy z połykaniem tabletek lub kapsułek.
Preparat nie zawiera glutenu ani laktozy – jest odpowiedni dla osób przestrzegających diet eliminacyjnych, w tym dla wegetarian i wegan. Preparat bez dodatku cukrów, co jest ważne dla osób chcących ograniczać ilość przyjmowanych kalorii w diecie i może być spożywany przez osoby z cukrzycą

Tabela

Zawartość witaminy B12 w zalecanej porcji dziennej (1 dozowanie pompki) – 500 µg (20000% RWS*)
*% RWS - % referencyjnej wartości spożycia

Skład

Składniki: woda, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, witamina B12 (cyjanokobalamina), substancja konserwująca – sorbinian potasu, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, aromat wiśniowy

Jak stosować

Zaleca się dozować preparat pod język. Przed pierwszym zastosowaniem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę, aż do pojawienia się pierwszej kropli. Pompka będzie gotowa do użycia. Przy kolejnym stosowaniu należy zdecydowanym ruchem nacisnąć pompkę tylko 1 raz.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli: 1 naciśnięcie pompki dozującej dziennie.

Przeznaczenie

Polecany jest do suplementacji diety osób dorosłych – szczególnie: osób starszych, cukrzyków, wegetarian i wegan.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci

Waga

15 ml netto

Producent

UNIPHARM HOLDINGS Sp. z o.o.
ul. Puławska 428, 02-884 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.