Bravera Control, 96 mg/g, 8 ml

Dostępny
31,98
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100020092

Bravera Control to aerozol z lidokainą na skórę.

Wskazania

Produkt jest wskazany do stosowania przed stosunkiem w przypadku przedwczesnego wytrysku w celu zmniejszenia wrażliwości prącia na dotyki opóźnienia ejakulacji (wytrysku).

Przeciwwskazania

-Nadwrażliwość pacjenta lub jego partnerki/partnera na substancję czynną, inne amidowe leki miejscowo znieczulające lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
-Jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży.
-Uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli u pacjenta lub jego partnerki/partnera wystąpi wysypka lub podrażnienie, należy przerwać stosowanie produktu leczniczego. Jeżeli objawy się utrzymują, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinni zwrócić się do lekarza przed zastosowaniem produktu leczniczego. Należy unikać kontaktu produktu leczniczego z oczami i błoną śluzową jamy ustnej, nosa, gardła pacjenta lub jego partnerki/partnera. W razie kontaktu leku z oczami należy je niezwłocznie przemyć wodą.Po rozpyleniu produktu leczniczego na błonę śluzową jamy ustnej, nosa lub gardła pacjenta lub jego partnerki/partnera bądź przeniesienia na błonę śluzową kobiecych narządów płciowych lub odbytu może on ulec wchłonięciu i spowodować chwilowe miejscowe drętwienie/znieczulenie. Znieczulenie może maskować prawidłowe odczuwanie bólu i w związku z tym zwiększyć ryzyko wystąpienia miejscowego urazu.

Stosowanie leku u dzieci

Produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

>Wystąpienie interakcji między podawanym miejscowo produktem leczniczym,a innymi lekami jest mało prawdopodobne. Po układowym podaniu lidokainy odnotowywano interakcje z:
-lekami przeciwarytmicznymi;
-lekami przeciwpadaczkowymi;
-lekami antycholinergicznymi;
-lekami przeciwnadciśnieniowymi;
-barbituranami;
-beta-blokerami;
-lekami zwiotczającymi mięśnie;
-lekami sympatykomimetycznymi.
Odnotowano również wpływ na testy diagnostyczne do oznaczania enzymów osoczowych.

Ciąża

Produkt leczniczy nie jest wskazany do stosowania u kobiet. Może jednak dojść do narażenia na produkt u partnerek mężczyzn leczonych produktem leczniczym.
Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania lidokainy u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują szkodliwego wpływu na reprodukcję. Lidokaina przenika przez barierę łożyskową, zarówno zwierząt doświadczalnych, jak i ludzi i znajduje się w osoczu płodów w około dwukrotnie niższym stężeniu w porównaniu do stężenia we krwi matki. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży.
Lidokaina przenika do mleka ludzkiego, jednak nie przewiduje się wystąpienia wpływu produktu leczniczego w dawkach leczniczych na organizm noworodków/dzieci karmionych piersią w przypadku przeniesienia substancji czynnej z pacjenta na partnerkę.

Dawkowanie

Zalecana dawka to 3 do 7 naciśnięć pompki wykonane w celu pokrycia trzonu i żołędzi prącia, 5 do 15 minut przed stosunkiem. Ilość i czas aplikacji powinny być ustalone w zależności od indywidualnych potrzeb. Należy zawsze stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Pomiędzy zastosowaniem kolejnych dawek należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 22 naciśnięć pompki. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany dłużej niż 1miesiąc bez nadzoru lekarza.

Skutki uboczne

Leki miejscowo znieczulające w bardzo rzadkich przypadkach wywołują reakcje alergiczne. Po zastosowaniu produktu leczniczego może bardzo rzadko wystąpić miejscowe podrażnienie skóry lub wysypka. Ogólnoustrojowe działania niepożądane wynikają z dużego stężenia lidokainy we krwi spowodowanego stosowaniem dużych dawek, szybkim wchłanianiem, nadwrażliwością, idiosynkrazją lub zmniejszoną tolerancją leku.
Mogą wystąpić poniższe działania niepożądane.
Zaburzenia psychiczne
Bardzo rzadko: objawy ze strony OUN, pobudzenie, nerwowość.
Zaburzenia układu nerwowego
Bardzo rzadko: objawy zahamowania ośrodkowego układu nerwowego. Zawroty głowy, senność,drgawki, utrata przytomności.
Zaburzenia serca
Częstość nieznana: osłabienie mięśnia sercowego, rzadkoskurcz, zatrzymanie czynności serca.
Zaburzenia naczyniowe
Częstość nieznana: niedociśnienie tętnicze.
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Częstość nieznana: porażenie czynności oddechowej.
Podczas stosowania produktu leczniczego zgodnie z zaleceniami ilość substancji czynnej przenikającej do krążenia jest bardzo mała, ok. 25-krotnie mniejsza niż ilości związane z toksycznością ogólnoustrojową.

Skład

składniki:
1 g aerozolu zawiera 96 mg lidokainy.
Butelka z HDPE z pompką rozpylającą, składającą się z materiałów: polipropylenu (PP), polietylenu (PE), polioksymetylenu (POM) i stali, umieszczona w tekturowym pudełku z ulotką. Każde naciśnięcie pompki rozpylającej dostarcza 0,085 ml roztworu.1 butelka zawiera 8 ml roztworu.
Substancje pomocnicze: Kwas stearynowy, Izopropylu mirystynian, Glikolu dietylenowego monoetylowy eter.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.