Tabletki na potencję i erekcję

  (57)
Sortuj według
Potencja i erekcja

Potencja i erekcja

Leki i suplementy na potencję – co warto wiedzieć?

Seks jest ważną częścią życia człowieka. Dlatego problemy z erekcją, a w skrajnych przypadkach jej brak, przyczyniają się do dużego dyskomfortu. Dotyczy on zarówno partnera, jak i partnerki i może być wstępem do problemów w związku. Dlatego zamiast traktować problemy z potencją jako temat tabu, warto potraktować to jako przypadłość, która zdarza się niemal połowie mężczyzn w wieku średnim.

Warto zatem udać się do lekarza i – jeśli będzie to konieczne – stosować odpowiednie leki na potencję. Mogą okazać się one bardzo skuteczne w powrocie do pełnej sprawności seksualnej. Problemy z erekcją najczęściej zaczynają się pojawiać po ukończeniu czterdziestego roku życia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż po przekroczeniu tej granicy u większości mężczyzn spada poziom testosteronu i prasteronu (DHEA), czyli hormonów odpowiedzialnych między innymi za sprawność seksualną.

Już około 30. roku życia poziom męskich hormonów zaczyna spadać. W okolicach „czterdziestki” możesz już zaobserwować tego skutki. Właśnie wtedy możesz zacząć się borykać z problemami z erekcją i zmniejszeniem popędu seksualnego. Niestety spadek stężenia hormonów w organizmie mężczyzny jest nieuchronny. Można jedynie ograniczać jego skutki.

Z wiekiem postępują również uszkodzenia naczyń i ciał jamistych znajdujących się w penisie. Podczas gdy do mózgu przepływa sygnał o gotowości seksualnej, ciała jamiste napełniają się krwią, co powoduje stwardnienie oraz powiększenie się penisa. W przypadku kiedy ciała jamiste są uszkodzone, pojawia się problem ze wzwodem i potencją. Często przyczyną problemów z erekcją są też czynniki psychologiczne. Mogą one dotyczyć wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku.

Obecnie coraz więcej młodych mężczyzn zgłasza się do lekarza w związku z problemami seksualnymi, w tym z problemami z erekcją oraz orgazmem. Wynika to z faktu, że najczęściej występującym powodem problemów z potencją jest długotrwały stres i przemęczenie, charakterystyczne nie tylko dla życia dorosłego mężczyzny, ale coraz bardziej również dla osób młodych. Niestety są to czynniki, których trudno uniknąć, przez co ryzyko występowania problemów z potencją niebezpiecznie wzrasta.Preparaty i leki na potencję bez recepty dostępne w aptece

Na szczęście zaburzenia erekcji są w przeważającej większości całkowicie uleczalne. W ofercie aptek znajdziesz szereg środków, które pozwolą pozbyć się tego poważnego problemu. Sprawią one, że zapomnisz o problemach seksualnych, a dodatkowo poczujesz się lepiej. Preparaty w różnej postaci, jak również i leki na potencję bez recepty, stały się powszechnie dostępne, dzięki czemu każdy mężczyzna – oczywiście po konsultacji z lekarzem – może po nie sięgnąć, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy problemu.

Z kolei leki na zaburzenia erekcji dostępne są zwykle w formie tabletek, są więc praktyczne i wygodne w zażywaniu. W aptece bez problemu znajdziesz tabletki na potencję bez recepty, które pomagają w minimalizowaniu objawów problemu o podłożu seksualnym. Należy jednak pamiętać, że różne preparaty, w tym suplementy na potencję, działają przede wszystkim doraźnie, co oznacza, że łagodzą objawy choroby, jednak nie leczą jej przyczyny. Dlatego wizyta u lekarza może okazać się konieczna, ponieważ tylko specjalista może przepisać Ci najbardziej skuteczne leki na erekcję, dostosowane do źródła problemu zdrowotnego, który Cię dotyczy.

Jeśli lekarz przepisał Ci już lek na potencję, apteka jest miejscem, w którym z pewnością go znajdziesz. Podobnie jak różne tabletki na potencję. Zawsze możesz też zapytać farmaceutę o polecane tabletki na erekcję bez recepty. Pamiętaj, że wybierając tabletki na potencję bez recepty w aptece, warto wspomnieć o innych zażywanych przez Ciebie preparatach. Oprócz tego, że niektórych z nich nie powinno zażywać się razem, istnieje też możliwość, że np. leki na nadciśnienie lub przeciwdepresyjne, które zażywasz, przyczyniają się do zaburzeń erekcji. Jest to istotna informacja zarówno dla farmaceuty, jak i przede wszystkim dla lekarza, z którym konsultujesz problem z potencją.Środki na potencję – leki, ćwiczenia i zdrowa dieta

Środki na potencję skupiają się przede wszystkim na poprawie krążenia, ponieważ to problemy z układem krwionośnym i obiegiem krwi w ciałach jamistych są najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji. Niektóre preparaty i suplementy diety zawierają L-argininę, która wspomaga erekcję dzięki poprawie krążenia krwi.

Popularnym składnikiem preparatów na erekcję jest również wyciąg z żeń-szenia, który także ma pozytywny wpływ na poprawę układu krążenia. W walce z zaburzeniami erekcji i wzwodem ważna jest również odpowiednia dieta. Często to właśnie brak odpowiednich witamin i pierwiastków przyczynia się do problemów na tle seksualnym. Jeśli do nieodpowiedniej diety dodasz czynniki stresogenne, które dotykają Cię każdego dnia, nie powinno Cię dziwić, że w łóżku zaczynają pojawiać się poważne problemy.

Zadbaj o to, aby Twoja codzienna dieta bogata była przede wszystkim w cynk, który reguluje odpowiedni poziom testosteronu we krwi. Produkty takie jak awokado, łosoś, świeże warzywa i owoce również powinny stać się częstym składnikiem Twoich posiłków. Dzięki nim utrzymasz sprawność układu krążenia, odpowiedni poziom cukru we krwi, a także lepsze samopoczucie, które w życiu seksualnym odgrywa bardzo istotną rolę.

Zadbaj zatem o odpowiednią dietę, odpowiednią dawkę snu oraz regularną aktywność fizyczną, a rezultaty przyjdą szybciej, niż się spodziewasz.