Cynacholin 2,44 g/2,5 ml, płyn doustny, 100 ml

Dostępny
13,45
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100001411

Cynacholin stosuje się w schorzeniach żołądkowo-jelitowych.

Działanie

Cynacholin pobudza wydzielanie żółci (działa żółciopędnie) łagodząc objawy niestrawności: uczucie pełności w jamie brzusznej, wzdęcia.
Jest to produkt leczniczy roślinny tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Lek stosowany tradycyjnie w niestrawności objawiającej się wzdęciami i uczuciem pełności w jamie brzusznej.

Przeciwwskazania

- w przypadku uczulenia na karczochy lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae) dawniej złożonych (Compositae), np. arnikę, rumianek, jeżówkę,
- w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu,
- w zapaleniu dróg żółciowych,
- w przypadku kamieni żółciowych i innych schorzeń dróg żółciowych,
- w zapaleniu wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Cynacholin, ponieważ dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera ok. 0,9 g etanolu, co stanowi odpowiednik ok. 9 ml wina i ok. 22 ml piwa.
Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową.
Należy wziąć pod uwagę zawartość etanolu stosując produkt u kobiet w ciąży i karmiących oraz w grupach zwiększonego ryzyka tj. u pacjentów z chorobami wątroby i w padaczce.

Stosowanie leku u dzieci

Lek można stosować u młodzieży od 12 lat.
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie obserwowano wpływu wyciągu z karczocha na jednoczesne przyjmowanie innych leków.

Ciąża

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią oraz wpływu leku na płodność. Z powodu braku wystarczających danych stosowanie leku w ciąży i podczas laktacji nie jest zalecane.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy przyjmować 2 - 3 razy dziennie po 2,5 ml leku rozcieńczonego niewielką ilością płynu, najlepiej wody.
Dzieci poniżej 12 lat: Nie zaleca się stosowania.
Czas stosowania: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie podczas stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.
Wprzypadku wrażenia, że działanie leku Cynacholin® jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Cynacholin® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (np. biegunka, bóle skurczowe brzucha , zgaga) i reakcje alergiczne. Częstotliwość występowania nie jest znana.

Skład

100 ml produktu zawiera 100 ml wyciągu gęstego z ziela karczocha (Cynarae herba extractum spissum (2 -4:1)), ekstrahent: woda; substancja pomocnicza dodawana do wyciągu: etanol 96% (V/V).
Zawartość etanolu w produkcie: 40 - 50% (V/V)

Producent

Phtyopharma Klęka S.A.

Dystrybutor

Phtyopharma Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowie Miasto nad Wartą

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.