D-Vitum witamina D3, suplement diety, 600 j.m., 36 kapsułek twist off

Marka: D-VITUM

Suplement diety zawiera wapń i witaminę D3, które wspomagają stan kości.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,89

O produkcie: D-Vitum witamina D3, suplement diety, 600 j.m., 36 kapsułek twist off

100015538

Opis

Suplement diety dla niemowląt od 6. miesiąca życia i dzieci. Twist-off - krople w kapsułkach.

Właściwości

Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci. Ponadto pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga też w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
W okresie od 6. do 12. miesiąca życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 400-600 j.m. na dobę, w zależności od podaży witaminy D w diecie. W przypadku dzieci od 1. roku życia zalecana jest suplementacja witaminą D w dawce 600-1000 j.m. na dobę, zależnie od masy ciała w miesiącach wrzesień-kwiecień lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.

Tabela

składnik 1 kapsułka % RWS*
Witamina D3 15 µg (600 j.m.) 300%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: olej słonecznikowy rafinowany, olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3). Składniki otoczki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Jak stosować

Należy przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka, na łyżeczkę lub do pokarmu. Zachować ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: niemowlęta od 6. miesiąca życia i dzieci – 1 kapsułka twist-off dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla niemowląt od 6. miesiąca życia i dzieci w celu uzupełniania diety w witaminę D3.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Masa netto: 9 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.