Kinesio Tape Dr. Max, Taśma Kinezjologiczna zielona 5cm x 5m, 1 sztuka

Linia produktów: Max Mobility

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,99

O produkcie: Kinesio Tape Dr. Max, Taśma Kinezjologiczna zielona 5cm x 5m, 1 sztuka

100051469

Opis

Kinesio Tape Dr. Max, Taśma Kinezjologiczna zielona 5cm x 5m, 1 sztuka to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku bólu pleców, mięśni oraz przy kontuzjach sportowych. 


Właściwości

  • Elastyczna.
  • Wysoka przyczepność.
  • Na skórze utrzymuje się 5-7 dni.
  • Odporna na działanie wody.
  • Praktyczne, higieniczne opakowanie.

Taśma elastyczna do stosowania w przypadku bólu pleców, mięśni oraz przy kontuzjach sportowych. Taśma wspiera optymalną pracę układu mięśniowego. Zapewnia ochronę mięśni przez zmniejszenie ich nieprawidłowego napięcia. Poprawia zakresu ruchu stawów oraz zwiększa elastyczności skóry i wygładzenie blizn.

Nie zawiera lateksu, w związku z tym jest odpowiednia dla skóry wrażliwej. Hipoalergiczny klej o dużej sile przylegania, niepozostawiający śladów po usunięciu.


Skład

Skład: 95% bawełna, 5% elastan. Z hipoalergicznym klejem akrylowym.


Jak stosować

Potrzebną długość należy odmierzyć przez przyłożenie - bez zdejmowania folii ochronnej - do miejsca, w którym taśma zostanie naklejona. Przed naklejeniem taśmy należy zaokrąglić jej rogi za pomocą ostrych nożyczek. Przed naklejeniem taśmy należy usunąć folię ochronną, która zabezpiecza warstwę klejącą. Dla uzyskania większej przyczepności, taśmę należy potrzeć w dłoniach, aż zrobi się ciepła. Taśmę należy naklejać bez jej naciągania. Taśmę stosować na czystą i suchą skórę. Taśmę należy usuwać ostrożnie, aby uniknąć podrażnienia skóry. Dla większego komfortu usuwania zaleca się namoczenie taśmy.

Taśmę można pozostawić na skórze przez okres od 5 do 7 dni.


Przeznaczenie

  • Bóle i urazy układu ruchu (mięśnie, ścięgna, stawy).
  • Korekta wad postawy lub wad ortopedycznych.
  • Zmniejszenie wzmożonego napięcia mięśniowego, stymulacja słabego napięcia mięśniowego.
  • Łagodzenie obrzęku limfatycznego i lepsze wchłanianie się krwiaków.

Ostrzeżenia

Nie stosować na otwarte rany i wrażliwą lub podrażnioną skórę. Bezpośrednio przed aplikacją taśmy nie należy golić skóry, ponieważ golenie może spowodować stan zapalny. Przed użyciem należy sprawdzić na małym fragmencie skóry czy taśma nie wywołuje odczynu alergicznego. Jeżeli dojdzie do podrażnienia skóry należy natychmiast usunąć taśmę. Nie zaleca się stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży, przy stanach gorączkowych, stosowania na żylaki, uszkodzoną zewnętrzną warstwę naskórka oraz na skórę zmienioną chorobowo (wysypki, egzemy, brodawki, grzybice). Pierwszą aplikację taśmy należy skonsultować z fizjoterapeutą. Produkt nie zastępuje fachowej opieki lekarskiej. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wilgocią, przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić przed dziećmi. Każdy poważny incydent związany z wyrobem należy zgłosić producentowi i właściwemu organowi.


Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto
110 00 Praha 1, Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Linia produktów


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.