Wart Pen Dr.Max, sztyft do usuwania brodawek i kurzajek, 1 sztuka

Linia produktów: Essentials

Sztyft ze związkiem keratolitycznym do usuwania brodawek i kurzajek.

Dostępny
35,99

O produkcie: Wart Pen Dr.Max, sztyft do usuwania brodawek i kurzajek, 1 sztuka

100034236

Opis

Sztyft do usuwania brodawek i kurzajek.


Właściwości

Dr. Max Wart Pen od razu wnika w brodawkę. W sztyfcie znajduje się związek keratolityczny, który narusza i lokalnie wysusza tkankę, usuwając w ten sposób brodawkę.


Skład

Formic acid (85%), Dimethyl isosorbide, Aqua, Caprylic acid, Origanum vulgare leaf extract.


Jak stosować

Przed użyciem brodawkę należy zanurzyć w letniej wodzie na co najmniej 5 minut, by skóra zmiękła. Jeżeli skóra na brodawce jest twarda, należy delikatnie zeskrobać powierzchnię brodawki (np. ostrzem nożyczek) i ostrożnie usunąć twardą skórę. Nie opiłowywać brodawek. Produkt u dzieci powinna zaaplikować osoba dorosła.
1.Zdejmij nasadkę sztyftu.
2. Delikatnie masuj brodawkę czubkiem sztyftu przez co najmniej 20 sekund. Roztwór od razu wnika w brodawkę. Upewnij się, że cała powierzchnia brodawki została pokryta, uważając, by nie dotknąć sztyftem zdrowej skóry wokół brodawki. Po zastosowaniu dokładnie zamknij sztyft.
3 .Aplikuj 3 razy na tydzień (co drugi dzień, po 3 aplikacjach zrób 2-dniową przerwę) przez okres do 6 tygodni. Nie przekraczaj zalecanej liczby aplikacji.
Sztyft Dr. Max Wart Pen aplikuje niewielką ilość bezbarwnego roztworu. W przypadku braku pewności, czy czubek sztyftu jest suchy, przyciśnij czubek do kawałka chłonnego papieru, by sprawdzić przepływ roztworu.
W razie nieprzyjemnych odczuć lub bólu należy zaprzestać stosowania sztyftu. W razie intensywnego pieczenia, szczypania lub naniesienia roztworu na zdrową skórę, należy przepłukać ją zimną wodą.


Przeznaczenie

Leczenie brodawek i kurzajek na stopach, dłoniach, na ciele, rękach i nogach. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia.


Ostrzeżenia

Do użytku zewnętrznego. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Wyrób zawiera substancję żrącą o mocnym zapachu. Nie wdychać.
• NIE STOSOWAĆ na brodawki płciowe i w okolicy twarzy.
• Wyrobu Dr. Max Wart Pen, nie należy stosować u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością lub alergią na składniki wyrobu lub na jad pszczół lub mrówek.
• Stosując, należy unikać kontaktu ze zdrową skórą w okolicy brodawki.
• Miejsca, w którym zastosowano wyrób nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych, dopóki skóra nie wróci do normalnego stanu.
• Wyrobu Dr. Max Wart Pen nie należy stosować na bolesne lub krwawiące brodawki ani na skórę podrażnioną, w stanie zapalnym, z pęcherzami lub uszkodzeniami. Wyrób zastosować dopiero, kiedy skóra się zagoi.
• Nie stosować na brodawki, z których wyrasta włos, na znamiona wrodzone, ciemne znamiona, plamy pigmentacyjne lub w razie wątpliwości, czy rzeczywiście dana zmiana to brodawka.
• Zachować szczególną ostrożność stosując na cienką i wrażliwą skórę,
u dzieci oraz u osób z cukrzycą.
• W razie wątpliwości nałożyć mniejszą ilość roztworu. Zastosowanie zbyt dużej ilości może mieć niepożądane efekty, takie jak wystąpienie pęcherzy, zapalenie, obumieranie tkanki (nekroza), bliznowacenie i oparzenia chemiczne.
• Nie przekraczać liczby zalecanych aplikacji.
• W razie wystąpienia zaczerwienień, bólu lub zapalenia w miejscu zastosowania produktu należy skontaktować się z lekarzem.
• Nie należy stosować w połączeniu z innymi preparatami do usuwania brodawek.
• Bez zalecenia lekarskiego nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.
JEŻELI PRODUKT DOSTANIE SIĘ PRZYPADKIEM DO OCZU LUB ŚLUZÓWEK, NALEŻY OBFICIE PŁUKAĆ JE WODĄ PRZEZ 15 MINUT ORAZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM.


Możliwe skutki uboczne

Wyrób należy stosować zgodnie z instrukcją. Nie przekraczać zalecanej ilości – grozi uszkodzeniem skóry! Czasem po zastosowaniu może pojawić się lekkie szczypanie lub pieczenie utrzymujące się przez 10–15 minut. Jeżeli z powodu zastosowania zbyt dużej ilości wyrobu wystąpią przejściowe skutki niepożądane, np. pieczenie, zaczerwienienie, ból lub krwawienie, należy zaprzestać stosowania do czasu całkowitego zagojenia się skóry. Nie są znane żadne ryzyka dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Poważne działania niepożądane należy zgłosić do producenta i właściwego urzędu kontrolnego.

Waga

3 ml netto


Dystrybutor

Dr. MAX Sp. z o.o.
ul. Krzemieniecka 60a,
54-613 Wrocław


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o.,
Na Florenci 2116/15,
Nové Město,
110 00 Praha 1,
Česká republika


Typ produktu

Wyrób medyczny

Linia produktów


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.