Fortiven Activ Gel, żel 2 400 j.m./g, 50 g

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

47,29

O produkcie: Fortiven Activ Gel, żel 2 400 j.m./g, 50 g

100008114

Opis

Lek FORTIVEN ACTIV GEL zawiera heparynę, która działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Działanie

Heparyna stosowana miejscowo działa przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Lek FORTWEN ACTIV GEL wskazany jest w miejscowym leczeniu wspomagającym: chorób żył powierzchownych: zakrzepowego zapalenia żył, żvlaków kończyn dolnych, obrzęków, stłuczeń, krwiaków podskórnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku FORTIVEN ACTIV GEL:

-jeśli pacjent ma uczulenie na heparynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

-na otwarte, krwawiące i sączące się rany, błony śluzowe i okolice oczu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażoną skórę.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby - 6 miesięcy.Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Leku FORTIVEN ACTIV GEL nie należy stosować u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.Czas leczenia: W zależności od przemijania objawów chorobowych okres leczenia wynosi do 14 dni.Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: równomiernie rozprowadzić cienką warstwę żelu na zmienionym chorobowo miejscu. Stosować 1 do 3 razy na dobę.Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Podczas długotrwałego stosowania leku mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne: zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, rumień, stany zapalne skóry.

Skład

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa.Jeden gram żelu zawiera 2400 j.m. heparyny. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: karbomer 5984 EP, sodu wodorotlenek 30%, disodu edetynian, glikol propylenowy, polisorbat 20, kompozycja zapachowa Alodora Vera, woda oczyszczona

Producent

Fortiven

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.