Gynauxil, 10 globulek dopochwowych

Wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo-wodnej do pochwy.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

31,59

O produkcie: Gynauxil, 10 globulek dopochwowych

100007968

Opis

Gynauxil globulki dopochwowe to wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo-wodnej, zawierający składniki sprzyjające adhezji do błony śluzowej pochwy.

Właściwości

Wyrób medyczny Gynauxil ma postać globulek dopochwowych, które są odpowiednie dla kobiet w różnym wieku. Ich skład bazuje na kwasie mlekowym i kwasie hialuronowym — składnikach pomocnych w profilaktyce infekcji okolic intymnych i sprzyjających zachowaniu odpowiedniego nawilżenia pochwy.

  • Kwas mlekowy — wyłącznie pałeczki kwasku mlekowego Lactobacillus są zdolne do produkcji kwasu mlekowego jako końcowego produktu metabolizmu węglowodanów. Stanowią główną mikroflorę bakteryjną zakwaszającą środowisko pochwy. W naturalnych warunkach zachowują właściwe pH (3,5-4,5), które pozwala na odpowiednią stymulację układu odpornościowego i redukcję rozwoju patogennych mikroorganizmów przyczyniających się do powstawania infekcji.
  • Kwas hialuronowy w postaci soli sodowej kwasu hialuronowego występuje naturalnie w tkankach ludzkich. Odpowiada za właściwości ochronne i nawilżające. Co ważne, nie wywołuje reakcji alergicznych i nie powoduje powstawania podrażnień. Ulega całkowitej biodegradacji.

Po globulki na suchość pochwy Gynauxil warto sięgnąć w celu przywrócenia równowagi i zachowania odpowiedniego pH oraz stworzenia optymalnych warunków do hamowania infekcji o podłożu bakteryjnym i grzybiczym. Produkt jest również dobrym rozwiązaniem dla kobiet, którym zależy na złagodzeniu dyskomfortu wynikającego z suchości pochwy wiążącej się np. ze spadkiem poziomu estrogenów (hormonów odpowiedzialnych m.in. za zachowanie nawilżenia okolic intymnych). Globulki dopochwowe Gynauxil można też stosować po to, aby wzmocnić naturalną mikroflorę bakteryjną pochwy np. po miesiączce, w czasie zaburzenia gospodarki hormonalnej, po stosowaniu antybiotyków.

Jak działa Gynauxil?

Wyrób medyczny Gynauxil zawiera składniki podłoża pozwalające na selektywny rozwój bakterii Lactobacillus Vaginalis i przyczyniające się do przywrócenia odpowiedniego pH okolic intymnych. W preparacie znajduje się również nawilżający kwas hialuronowy o właściwościach ochronnych.

Jak stosować Gynauxil?

Jeśli jesteś w okresie rozrodczym, stosuj 1 globulkę przez 5 kolejnych dni, zaczynając od 1. dnia po zakończeniu miesiączki. Powtórz kurację przez 2-3 następujące po sobie cykle lub do uzyskania poprawy. Kobietom w okresie menopauzalnym i po menopauzie zaleca się aplikować 1 globulkę przez 10 dni lub wg rekomendacji lekarza.

Czy są przeciwwskazania do stosowania Gynauxil?

Przerwij stosowanie produktu Gynauxil, jeśli wystąpi miesiączka. Wznów kurację po zakończeniu menstruacji.


SkładJak stosować

Globulkę należy umieścić głęboko w pochwie.

Kobiety miesiączkujące/ w okresie rozrodczym: zakładać dzień po dniu po 1 globulce przez pięć kolejnych dni, począwszy od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować w ten sposób stosowanie przez 2 do 3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować,

Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie: zakładać dzień po dniu po 1 globulce przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Zrobić około 2-tygodniową przerwę, po której można wznowić stosowanie. Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji.

Globulki najlepiej zakładać na noc.W celu wydobycia globulki należy oderwać gniazdo wzdłuż perforacji, -następnie rozchylić i rozciągnąć Ustki gniazda. Globulkę założyć zaraz po wyjęciu z gniazda. Jeżeli globulki przechowywane były w temperaturze powyżej 30 ° C, co spowodowało ich zmięknięcie, należy włożyć je do lodówki na ok. 5-10 minut w celu zestalenia, co umożliwi prawidłowe wydobycie i z gniazda i aplikację w pochwie.


Przeznaczenie

Przywracanie lub utrzymywanie właściwego pH co stwarza warunki do hamowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzenie objawów związanych z odczuciem suchości w pochwie, w tym wywołanej niedoborem estrogenów

Ostrzeżenia

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu. W razie wątpliwości należy konsultować stosowanie z lekarzem--ginekologiem.Nie stosować w trakcie menstruacji. Po założeniu globulki nie podejmować współżycia płciowego.Nie stosować globulek Gynauxil w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych. Nie stosować produktu łącznie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. Nie wykonywano badań zgodności produktu z materiałami antykoncepcji mechanicznej, takimi jak krążki, diafragmy czy wkładki domaciczne (lateks, poliuretan), dlatego nie zaleca się stosowania globulek Gynauxil równocześnie z tymi środkami.Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować produkt wyłącznie po konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Możliwe skutki uboczneDystrybutor

POLSKI LEK DYSTRYBUCJA

Producent

Polski Lek

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.