Balsamy do włosów

  (23)
Sortuj według
Balsamy do włosów

Balsamy do włosów

Balsamy do włosów to produkty kosmetyczne stanowiące kompromis pomiędzy odżywką i intensywnym działaniem maseczek, olejków czy serum. Mają zarówno inne zastosowanie, jak i metody aplikacji oraz zalecaną przez producentów częstotliwość stosowania. 


Czym jest balsam do włosów? Balsam jest kosmetykiem, który odżywia włosy od wewnątrz, ale nie wpływa na skórę głowy. Jego zadaniem jest regeneracja i przywrócenie odpowiedniego nawodnienia włosa. Balsamy do włosów mają podobne właściwości do masek. Dobierając balsam odpowiedni dla swoich włosów, możesz mieć pewność, że będą one zdrowe i odżywione, a co za tym idzie, nie będą się elektryzowały i puszyły, będą sprężyste i błyszczące.


Balsamy do włosów prostych i balsamy do włosów kręconych


Potrzeby włosów prostych i kręconych są różne, ponieważ różnią się one strukturą. Dlatego też pielęgnacja powinna być zależna od rodzaju włosów. Balsam do włosów kręconych, poza zapewnieniem im odpowiedniej ilości składników odżywczych i nawilżenia, zapewniają także naturalną sprężystość, tak charakterystyczną dla loków. Włosy kręcone z kolei, po zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, będą wygładzone, ale również odżywione, dotlenione i nawilżone – dobrze, żeby w tego typu kosmetykach znajdował się kolagen, który nadaje włosom sprężystości. Jeżeli masz jasne włosy, możesz wybrać balsam z wyciągiem z rumianku. W niektórych balsamach do włosów znajdzie się również nafta kosmetyczna, która również działa nawilżająco. Z kolei witaminy A i E zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.


Balsamy ziołowe do włosów


Dobroczynny wpływ ziół wykorzystywany jest nie tylko w medycynie, ale również w kosmetyce. Balsamy do włosów, zawierające wyciągi ziołowe, opierają się na naturalnych właściwościach, a włosy czerpią z nich to, co najlepsze. W zależności od rodzaju zwiększają objętość, wygładzają strukturę, nawilżają, odżywiają i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. Wśród składników ziołowych może znaleźć się propolis, który przywróci zdrowy wygląd i doda włosom blasku. W przeciwieństwie do maski, balsam wygładzający do włosów krócej ma być trzymany na głowie. Jego aplikacja jest równie prosta. Jeżeli wolisz skrócić czas pielęgnacji, możesz wybrać balsam do włosów bez spłukiwania.


Balsamy regenerujące do włosów


Włosom, które potrzebują intensywnej regeneracji, może nie wystarczyć regularne stosowanie odżywek do włosów. Z pomocą przychodzą balsamy regenerujące, które działają bardziej intensywnie. Wnikając głęboko w strukturę włosów poprawiają ich ogólną kondycję, przywracają blask i wzmacniają. Jeżeli farbujesz włosy, potrzebujesz regeneracji w postaci balsamu do włosów farbowanych. Ten kosmetyk musi mieć przede wszystkim składniki nawadniające i nawilżające. Wyciąg z tataraku może dodatkowo wzmocnić cebulki włosów. Z kolei balsam myjący do włosów z betuliną, który przeznaczony jest szczególnie do włosów zniszczonych i wysuszonych – z pewnością dokładnie zregeneruje słabe, wypadające włosy i doda im blasku.


Balsamy przeciw wypadaniu włosów


Osłabione cebulki to osłabione włosy. Nie bez znaczenia jest również pielęgnacja skóry głowy. To, w jakiej jest ona kondycji, wpływa również na kondycję Twoich włosów. Balsamy do włosów wypadających odżywiają skórę głowy i wpływają na stan cebulek, których żywotność się wydłuża, a liczba przedwcześnie wypadających włosów maleje. Jeżeli Twoim problemem są włosy przetłuszczające się, na to też jest rada. W swoim składzie balsam taki powinien mieć wyciąg z ziela dziurawca, który poprawi pracę gruczołów łojowych odpowiedzialnych za przetłuszczanie się.
Jeżeli Twoje włosy narażone są na ciągłą zmianę temperatur i czynników atmosferycznych, składnikami, które powinny znaleźć się w Twoim balsamie do włosów są olej jojoba i masło karite – które dodatkowo je ochronią. Jeżeli często używasz farb, by zmienić kolor swoich włosów, możesz zastosować balsam koloryzujący do włosów, który ma dużo lżejszą formułę przez co nie niszczy ich.

Marki powiązane z kategorią: Balsamy do włosów