Litozin Calcium + D3, suplement diety, 120 tabletek

Marka: LITOZIN

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,49

O produkcie: Litozin Calcium + D3, suplement diety, 120 tabletek

100010138

Opis

Suplement diety, który uzupełnia niedobory wapnia i witaminy D3 w diecie, dla osób chcących utrzymać na długo prawidłowy stan kości.

Właściwości

Wapń jest pierwiastkiem, który bierze udział w procesie mineralizacji tkanki kostnej i potrzebny jest do utrzymania zdrowych kości. Głównym źródłem wapnia jest dieta, a zwłaszcza produkty mleczne. Wapń występuje również w zielonych warzywach i pełnych ziarnach zbóż.Witamina D3. Kości potrzebują witaminy D3, gdyż wspomaga ona prawidłowe wchłanianie wapnia i właściwe wbudowywanie go w tkankę kostną. Jest ona produkowana przez nasz organizm w skórze pod wpływem promieni słonecznych UVB, a częściowo dostarczana z dietą (np. z tłustych ryb morskich).U kobiet w okresie pomenopauzalnym wapń i witamina D pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych. Niska gęstość mineralna kości stanowi czynnik ryzyka w odniesieniu do osteoporotycznych złamań kości.

Tabela

W 1 tabletce Litozin Calcium + D3 znajduje się 1250 mg węglanu wapnia, co odpowiada 500 mg jonów wapnia i 1000 jednostek międzynarodowych (25 μg) witaminy D3.

Skład

węglan wapnia, substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, talk, skrobia modyfkowana, hydroksypropyloceluloza), substancja wypełniająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), średniołańcuchowe trójglicerydy, witamina D(cholekalcyferol)

Jak stosować

Dzieci powyżej 11 r.ż., młodzież i dorośli: w zależności od potrzeb 1 lub 2 tabletki dziennie (jednorazowo 1 tabletka). Przyjmować w trakcie posiłku.

Przeznaczenie

Produkt szczególnie polecany osobom powyżej 50 r. ż. , kobietom w okresie menopauzy, oraz osobom których dieta zaspokaja tylko część zapotrzebowania na wapń i witaminę D3.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zrównoważoną, zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Producent

Orkla

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.