Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę, 95 ml

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

Klienci kupili również

O produkcie: Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę, 95 ml

100007699

Opis

Melisanna Klosterfrau jest wieloskładnikowym roślinnym produktem leczniczym, tradycyjnie stosowanym w stanach złego samopoczucia towarzyszącym różnorodnym dolegliwościom.

Wskazania

Preparat stosowany wewnętrznie pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych, stanach napięcia fizycznego i psychicznego, zaburzeniach snu, a także w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym, wzdęciach, braku apetytu. Zewnętrznie używany jest w bólach nerwowych, w bólach mięśniowych, w zapaleniu dziąseł.

Przeciwwskazania

Stosowanie doustne:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którąkolwiek z substancji czynnych lub na substancję pomocniczą leku Melisana Klosterfrau,
- jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i jelit,
- jeśli pacjent cierpi na schorzenia wątroby np. marskość wątroby,
- jeśli pacjent cierpi na epilepsję,
- u dzieci,
- u kobiet ciężarnych i karmiących piersią,
- u osób z chorobą alkoholową,
- u osób po urazach mózgu.

Stosowanie miejscowe, na skórę:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którąkolwiek z substancji czynnych
lub na substancję pomocniczą leku Melisana Klosterfrau,
- na uszkodzoną skórę np. po oparzeniach, w wyprysku (egzema) i ranach otwartych,
- jeśli u pacjenta występują choroby skóry.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło, co wraz z ekspozycją na promieniowanie UV, może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego skóry. Dlatego też, w czasie leczenia lekiem Melisana Klosterfrau, należy zrezygnować z dłuższych kąpieli słonecznych oraz intensywnego naświetlania promieniowaniem UV, w szczególności ekspozycji leczonych obszarów skóry. Po wsmarowaniu leku Melisana Klosterfrau należy dokładnie umyć ręce.
Stosowanie doustne:
Nie należy stosować produktu Melisana Klosterfrau na czczo ponieważ ze względu na wysoką zawartość alkoholu, jego przyjmowanie, również w postaci rozcieńczonej może wywoływać dolegliwości takie jak zgaga, ból żołądka, nudności i odruchy wymiotne.
Stosowanie miejscowe, na skórę:
U pacjentów z uczuleniami i problemami skórnymi, jak również u osób w podeszłym wieku (powyżej 65 roku życia), należy przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzić test w zgięciu ramienia w łokciu.
W celu przeprowadzenia testu nakrapia się produkt na skórę w zgięciu ramienia i po godzinie dokonuje się jej obserwacji. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia, pęcherzy lub świądu, nie należy stosować leku Melisana Klosterfrau. Należy unikać przypadkowego dostania się leku do oka.
W przypadku kontaktu z okiem, należy natychmiast przepłukać oko wodą przez ok. 10 minut. Podczas częstszego stosowania alkohol powoduje wysuszenie skóry, dlatego też zaleca się jej natłuszczanie.
Dłuższe działanie nierozcieńczonego produktu na skórę (np. zastosowanie okładów) może uszkadzać skórę.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nie wymienione w ulotce.

Stosowanie leku u dzieci

Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ze względu na wysoką zawartość etanolu lek Melisana Klosterfrau może nasilać, upośledzać lub wpływać na działanie innych leków. Jeżeli pacjent stosował inne leki, zaleca się przynajmniej dwie godziny przerwy przed przyjęciem produktu Melisana Klosterfrau.

Ciąża

Z uwagi na brak wystarczających danych oraz zawartość alkoholu, nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek Melisana Klosterfrau należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Przy stosowaniu doustnym:
Zalecane dawkowanie u dorosłych wynosi raz do trzech razy na dobę 5 - 10 ml do najwyżej 25 ml na dobę. Lek Melisana Klosterfrau należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba.
Przy stosowaniu miejscowym:
Wcierać w skórę na bolące miejsca niewielką ilość produktu (kilka ml). Stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej, co najwyżej podwójną ilością wody. Stosować wyłącznie na zdrową skórę. Nie zaleca się sporządzania okładów. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Melisana Klosterfrau może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas oceny działań niepożądanych zostały ustanowione następujące częstości występowania.
Bardzo często: występujące częściej niż u 1 spośród 10 pacjentów
Często: występujące u 1 do 10 pacjentów spośród 100 pacjentów
Niezbyt często: występujące u 1 do 10 pacjentów spośród 1 000 pacjentów
Rzadko: występujące u 1 do 10 pacjentów spośród 10 000 pacjentów
Bardzo rzadko: występujące rzadziej niż u 1 spośród 10 000 pacjentów
Podczas stosowania doustnego produktu Melisana Klosterfrau mogą często występować dolegliwości żołądkowe takie jak: nudności i zgaga również zmęczenie. Niezbyt często mogą występować zawroty głowy. Rzadko donoszono o uczuciu ciepła. Powyższe działania niepożądane występują często na początku leczenia i ustępują podczas przyjmowania leku po posiłku. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości ze strony skóry (świąd) oraz drętwienie rąk i stóp. Podczas dłuższej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV możliwe są reakcje ze strony skóry (patrz punkt: Ostrzeżenia i środki ostrożności). Cynamon (aldehyd cynamonowy) może wywoływać podrażnienie skóry.
Podczas częstego stosowania miejscowego, należy się liczyć z nadmiernym wysuszeniem skóry.

Skład

100 ml preparatu Melisana Klosterfrau zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy 10,48%, kłączy omanu 13,96%, korzenia arcydzięgla 13,96%, kłączy imbiru 13,96%, kwiatów goździków 5,57%, kłączy galangi 5,57%, owoców pieprzu czarnego 1,39%, korzenia goryczki 13,69%, owocni pomarańczy 13,96%, kory cynamonowca 6,28%, kwiatów cynamonowca 0,7%, owoców kardamonu 0,2%.
100 ml zawiera 62 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (V/V) etanolu.

Producent

KLOSTERFRAU

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu