Olit, spray do jamy ustnej i gardła, 20 ml

Wyrób medyczny do jamy ustnej, którego składniki regenerują gardło.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,39

Klienci kupili również

O produkcie: Olit, spray do jamy ustnej i gardła, 20 ml

100015919

Opis

Olit spray to wyrób medyczny dostosowania na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, który chroni i regeneruje błonę śluzową.Produkt przeznaczony również dla dzieci, po ukończeniu drugiego roku życia.

Właściwości

Olit Spray przeznaczony jest do pielęgnacji jamy ustnej i gardła. W skład preparatu wchodzą m.in. ekstrakt z rozmarynu, olej rośliny, oleje z rokitnika zwyczajnego, tymiankowy, a także olejowy ekstrakt z kwiatu nagietka. Producentem sprayu jest marka TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o. W atomizerze znajduje się 20 ml produktu.

Właściwości rokitnika sprawiają, że surowiec ten jest szeroko stosowany zarówno w kosmetyce, jak i w suplementach diety i innych wyrobach medycznych. Roślina znana jest również pod inną nazwą - Złoto Syberii. Olejek pozyskiwany jest z owoców rokitnika, a w jego składzie wyróżnić można m.in. witaminę C, A, P, B12, lipidy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty. Preparat ten wykazuje całe spektrum działań, w tym m.in. chroni przed działaniem wolnych rodników, łagodzi stany zapalne błon śluzowych, a także działa antybakteryjnie.

Jak działa Olit Spray?

Preparat rekomendowany jest przede wszystkim dla osób borykających się z problemem podrażnienia jamy ustnej i błon śluzowych gardła. Produkt może być stosowany również po zabiegach chirurgicznych, które doprowadziły do problemów z połykaniem lub dały powikłanie w postaci stanu zapalnego błony śluzowej jamy ustnej i/lub gardła.

Olit Spray zawiera bogatą kompozycję naturalnych olejów i ekstraktów z roślin. Składniki preparatu działają wielokierunkowo, w tym:

  • tworzą barierę ochronną powlekającą błonę śluzową gardła i jamy ustnej,
  • utrzymują odpowiedni poziom wilgotności,
  • niwelują uczucie drapania i chropowatości w gardle,
  • zmniejszają dolegliwości bólowe, związane ze stanem zapalnym gardła i/lub jamy ustnej,
  • ułatwiają połykanie.

Jak stosować Olit Spray?

Produkt powinien być zużyty w ciągu 3 miesięcy od otwarcia.

Rekomendowana dzienna dawka preparatu wynosi 2-3 dozy do 3 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć, aby doprowadzić do dokładnego wymieszania się składników. Aplikować w pozycji pionowej. Stosować bezpośrednio do jamy ustnej. Jednorazowe rozpylenie = ok. 200 mg produktu.

Aby zachować odpowiednią higienę, produkt nie może być używany przez więcej niż jedną osobę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olit Spray?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatów. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Z czym nie łączyć Olit Spray?

Brak informacji na temat interakcji składników preparatu z innymi substancjami aktywnymi leków, suplementów diety i wyrobów medycznych.

Czy Olit Spray ma skutki uboczne?

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami producenta nie powoduje skutków ubocznych.


Skład

Składniki: olej roślinny, olej z rokitnika zwyczajnego (Oleum Hippophaes), olejowy ekstrakt z kwiatu nagietka(Oleum Calendulae), olejek tymiankowy (Oleum Thymi) i ekstrakt z rozmarynu (Extractum Rosmarini).

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 3 razy dziennie po 2-3 dozy.

Ostrzeżenia

Przechowywanie:w suchym, niewidocznym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej(15-25°C).
Po otwarciu produkt powinien być zużyty w ciągu 3 miesięcy.
Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.

Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z dołączona do niego instrukcją używania, która zawiera istotne informacje dotyczące sposobu i warunków jego stosowania.

Waga

Masa/objętość netto: 20 ml

Dystrybutor

TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.,
ul. Bankowa 4,
44-100 Gliwice


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.