Osłonka Baby, krople, 7 ml

Krople osłonowe chroniące organizm przed wpływem różnych lekarstw.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

29,17

O produkcie: Osłonka Baby, krople, 7 ml

100004243

Opis

Osłonka Baby jest naturalnym synbiotykiem, przeznaczonym dla niemowląt od 1 dnia życia. Zawiera 4 liofilizowane żywe kultury bakterii LAB.

Właściwości

Ten dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego powstał z myślą o stosowaniu u niemowląt i małych dzieci. Wskazaniami do jego przyjmowania są: ostra biegunka infekcyjna (szczególnie o podłożu wirusowym), antybiotykoterapia, zakończenie przyjmowania antybiotyku, dolegliwości ze strony układu pokarmowego (np. bóle brzucha, wzdęcia). Preparat Osłonka Baby bazuje na żywych kulturach bakterii kwasu mlekowego. Są to: Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus.  

Lactobacillus rhamnosus to jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii. Pomaga w ograniczeniu namnażania się mikroorganizmów, które negatywnie wpływają na układ pokarmowy.

Produkt ma postać kropli. Łącznie dostarcza 5,0 x 109 CFU (jednostek tworzących kolonię) bakterii probiotycznych zawieszonych w oleju MCT jako nośniku. Powinien być przyjmowany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Jak działa Osłonka Baby?

Preparat wykorzystuje właściwości kwasu mlekowego. Zawarty w nim liofilizat bakterii probiotycznych pomaga przywrócić i utrzymać prawidłową mikroflorę jelitową.

Jak stosować Osłonka Baby?

Przed każdym użyciem wstrząśnij buteleczką. Odmierz 5 lub 10 kropli preparatu – podaj na łyżeczce / wlej do niewielkiej ilości płynu / letniego pokarmu. W przypadku podawania w okresie antybiotykoterapii, Osłonka Baby należy spożywać minimum 2 godziny po przyjęciu leku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Osłonka Baby?

Nie podawaj preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Produkt nie nadaje się również do stosowania pozajelitowego.

Czy Osłonka Baby ma skutki uboczne?

Producent nie informuje o występowaniu skutków ubocznych. Pamiętaj jednak, aby nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z lekarzem.

Z czym nie łączyć Osłonka Baby?

Nie ma informacji odnośnie do wchodzenia preparatu w interakcje z innymi produktami. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej zasięgnij konsultacji lekarskiej.


Skład

mieszanina żywych kultur bakterii probiotycznych: Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (stabilizatory), olej MCT (nośnik).
100ml zawiera:
- wartość energetyczna 3260kJ/780kcal;
- tłuszcze 93,71g; węglowodany 0g; białko 0g.
10 kropli zawiera:
- wartość energetyczna 16,3/3,9kcal;
- tłuszcze 0,47g; węglowodany 0g; białko 0g; liofilizat bakterii probiotycznych 5,0mld (5,0 x 10^9 CFU): 2mld bakterii Lactobacillus casei, 1,5mld Lactobacillus rhamnosus, 0,75mld Bifidobacterium bifidum, 0,75mld Streptococcus thermophilus.

Jak stosować

przed każdym użyciem wstrząsnąć kilka razy. Odkręcić nakrętkę, przechylić butelkę i poczekać aż powstanie kropla. Odmierzyć 5 lub 10 kropli do niewielkiej ilości letniego pokarmu lub płynu (przegotowanej wody, mleka lub jogurtu). Można podawać bezpośrednio na łyżeczce. Po użyciu należy delikatnie postukać w spód butelki, aby oczyścić dozownik. W przypadku antybiotykoterapii podać co najmniej 2 godziny po zastosowaniu antybiotyku.

Dzienne spożycie

10 kropli dziennie w 1 lub 2 porcjach.

Przeznaczenie

dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla niemowląt i małych dzieci: w ostrej biegunce infekcyjnej, zwłaszcza wirusowej (wywołanej głównie przez rotawirusy), w trakcie i po zakończeniu antybiotykoterapii w celu zapobiegania biegunce poantybiotykowej, w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego (np. wzdęciach, bólach brzucha).

Ostrzeżenia

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w sposób niedostępny dla dzieci.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie zamrażać.
Chronić przed światłem.
Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Przy dłuższym stosowaniu zaleca się przechowywanie w lodówce w temperaturze od 2 do 8 stopni C.
Po pierwszym otwarciu produkt należy zużyć w ciągu 30 dni.

Waga

7 ml

Dystrybutor

Apotex Nederland B.V
Archimedesweg 2
2333 CN Leiden

Producent

Apotex

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.