Otovax, krople do higieny uszu, 20 ml

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

O produkcie: Otovax, krople do higieny uszu, 20 ml

100008856

Opis

Otovax jest wyrobem medycznym, który usuwa nadmiar woskowiny i buduje warstwę ochronną o hydrofobowych właściwościach, chroniącą kanał uszny przed penetracją wody. OTOVAX służy do utrzymania w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrznego przewodu słuchowego.


Właściwości

Prawidłowe czyszczenie uszu jest kluczowe dla zachowania przewodu słuchowego w odpowiedniej kondycji. Otovax to wyrób medyczny przeznaczony do pielęgnacji kanału usznego. Zawiera składniki, które pomagają usuwać nadmiar woskowiny z przewodu słuchowego. Ponadto budują warstwę ochronną o właściwościach hydrofobowych. Dzięki temu zabezpieczają kanał uszny przed szkodliwym oddziaływaniem wody i rozwojem patogennych bakterii. Formuła kropli do uszu opiera się na kompozycji olejków wspierających proces rozmiękczania i rozpuszczania woskowiny usznej. Produkt zawiera olej parafinowy, trójglicerydy kwasów tłuszczowych i olejek terpentynowy.

Jak działa Otovax?

Składniki zawarte w preparacie pomagają utrzymać w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrzny kanał słuchowy. Tworzą cienką warstwę powlekającą kanał uszny, która stanowi barierę ochronną zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak stosować Otovax?

W celach pielęgnacyjnych stosuj produkt 1-2 razy w tygodniu. Wprowadź do przewodu słuchowego 2-3 krople preparatu. Następnie pociągnij za małżowinę uszną w górę i w dół w taki sposób, aby olejek dostał się do wnętrza ucha. Powtórz zabieg na drugim uchu. Później możesz też na 5-10 minut zatkać ucho wacikiem, a potem wytrzeć nim zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku.

Kiedy stosować Otovax?

Możesz stosować krople, jeśli zależy Ci na usuwaniu nadmiaru woskowiny oraz rozmiękczaniu i usuwaniu nagromadzonego złuszczonego naskórka. Produkt zaleca się też stosować w ramach profilaktyki powstawania czopów woskowych będących przyczyną pogorszenia słuchu i stanów zapalnych. Preparat możesz też używać w celu wytworzenia bariery ochronnej przeciwko oddziaływaniu wody, jeśli masz tzw. ucho pływaka (tendencję do podrażniania przewodu słuchowego pod wpływem wody znajdującej się w kanale usznym).

Jak długo można stosować Otovax?

Możesz stosować krople do pielęgnacji przewodu słuchowego przez dowolnie długi okres. Jeśli Twoim celem nie jest rutynowe czyszczenie uszu, a usunięcie czopa woskowinowego, używaj preparatu maksymalnie przez 2 dni. W sytuacji, gdy po takim czasie nie uda się oczyścić kanału słuchowego z nadmiaru woskowiny, skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Otovax?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu, jeśli jesteś uczulony na olejki eteryczne, w tym na olejek terpentynowy. Ponadto produkt nie jest odpowiedni dla osób po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha. W takiej sytuacji stosowanie kropli skonsultuj z lekarzem.


Skład

Olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy, butylohydrokstoluen

Jak stosować

Wprowadzić 2-3 krople do przewodu słuchowego. Pociągnąć za małżowinę uszną w górę i w dół tak, by olej dostał się do przewodu słuchowego. Można zatkać ujście wacikiem. Zabieg powtórzyć na drugim uchu. Jeśli zatkano ucho wacikiem, po około 5-10 minutach należy go wyciągnąć. Zaleca się delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku. Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2-3 razy dziennie przez 2 dni do uwolnienia od czopa woskowego. W celach profilaktycznych, w celu zapobiegania przedostawaniu się wody do kanału usznego zabieg wykonać przed kąpielą, myciem głowy, przed pływaniem.

Producent

"Polski Lek" S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.