Artykuły higieniczne dla dzieci i niemowląt

  (288)

Skóra maluszków jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Artykuły higieniczne dla dzieci i niemowląt trzeba więc wybierać z dużą starannością. Pod uwagę warto wziąć m.in. wiek pociechy. Na co jeszcze położyć nacisk?


Sortuj według
Nawilżane chusteczki wodne do delikatnej skóry niemowląt i dzieci.
Artykuły higieniczne dla dzieci

Artykuły higieniczne dla dzieci

Higiena małego dziecka – co należy wiedzieć? 

Codzienne czynności pielęgnacyjne należy wykonywać z ogromną czułością, pamiętając, że maleństwo intensywnie odbiera wszelkie bodźce. Skóry nie powinno się także narażać na długotrwałą wilgoć prowadzącą do odparzeń. Myjąc maleństwo, trzeba dokładnie oczyścić jego ciało, a szczególnie zgięcia znajdujące w okolicach pach i pachwin. Niezwykle ważna jest też higiena noska, oczu oraz uszu.  Nie można również zapominać o odpowiednim uczesaniu. Najlepiej sprawdza się szczotka do włosów dla dzieci z miękkim i krótko przyciętym włosiem.

Artykuły higieniczne dla dzieci i niemowląt – co warto mieć w domu?

Do podstawowych akcesoriów, w które należy się zaopatrzyć, zaliczają się m.in.: kremy ochronne dla dzieci, oliwki, pudry, mydła, balsamy. Oprócz kosmetyków przydadzą się jeszcze artykuły do przewijania, np. pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżające, podkłady. Dobrze zadbać także o jamę ustną – w tym celu niezbędna będzie szczoteczka i pasta  do zębów. Warto zainwestować również patyczki do uszu dla niemowląt. Nie można ich jednak umieszczać zbyt głęboko, żeby nie uszkodzić przewodu słuchowego. Dodatkowo warto posiadać nożyczki lub obcinaczki do paznokci, aby maleństwo się nie drapało.

Marki powiązane z kategorią: Artykuły higieniczne dla dzieci