Panthen Plus, pianka 20% pantenolu, 150 ml

Pianka zawierająca 20% pantenolu do pielęgnacji skóry podrażnionej.

Dostępny
24,39

O produkcie: Panthen Plus, pianka 20% pantenolu, 150 ml

100036932

Opis

Pianka zawierająca 20% pantenolu.

Właściwości

Panthen Plus to chłodząca pianka, której skład bazuje na panthenolu. Ta naturalnie występująca w skórze i włosach prowitamina kompleksu witamin z grupy B jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania naskórka. Panthenol powszechnie wykorzystuje się w kosmetykach przeznaczonych do łagodzenia oparzeń i wspomagania gojenia ran. Recepturę kosmetyku Panthen Plus uzupełniono o olej z rokitnika, aloes i składniki nawilżające. Dzięki zawartości starannie dobranych składników produkt Panthen Plus sprawia, że regeneracja skóry po opalaniu staje się znacznie mniej uciążliwa.

  • Panthenol (prowitamina B5) przekształca się w skórze w kwas pantotenowy. W ten sposób zapewnia poprawny przebieg przemian metabolicznych w komórkach naskórka. Pomaga zapobiegać przeznaskórkowej utracie wody i wspiera proces regeneracji skóry. Niweluje świąd i wspomaga naturalne funkcje ochronne naskórka.
  • Olejek z rokitnika pobudza fizjologiczny proces regeneracji i przyczynia się do wzmacniania funkcji barierowych skóry.
  • Sok z liści aloesu wspiera redukcję podrażnienia, świądu i pieczenia. Przywraca komfort zaczerwienionej skórze. Pomaga koić podrażnienia i skraca czas regeneracji. Sprzyja zachowaniu właściwego nawilżenia.
  • Substancje o właściwościach nawilżających odżywiają skórę i pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu jej nawodnienia. Przywracają utraconą elastyczność i redukują dyskomfort.

Skuteczność Panthen Plus potwierdzają badania aplikacyjno-dermatologiczne*. 97% uczestników testów potwierdza, że produkt łagodzi podrażnienia, zmniejsza swędzenie i pieczenie, poprawia stan podrażnionej skóry, przyspiesza regenerację i nawilża.

Jak często stosować Panthen Plus?

Stosuj piankę Panthen Plus kilka razy dziennie.

Kiedy stosować Panthen Plus?

Formułę produktu opracowano z myślą o pielęgnacji skóry po oparzeniach termicznych, nadmiernym opalaniu i depilacji.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Panthen Plus?

Zrezygnuj ze stosowania produktu w razie nadwrażliwości na jakikolwiek składnik kosmetyku.

*https://www.panthenplus.pl/


Jak stosować

Spryskać podrażnioną skórę kilka razy dziennie, trzymając pojemnik 10-20 cm od spryskiwanej powierzchni ciała. Przed użyciem pojemnik silnie wstrząsnąć.

Przeznaczenie

Preparat skutecznie łagodzi, nawilża i wspiera regenerację skóry po oparzeniach termicznych, nadmiernym opalaniu czy depilacji.


Ostrzeżenia

Kosmetyk to każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, stosowana w wyłącznym lub głównym celu utrzymywania ich w czystości, pielęgnowania, ochrony, perfumowania lub upiększania.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC.

Przeciwwskazania: Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.


Pojemność

objętość netto: 150 ml

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.