Pur Eden

Pur Eden to francuska marka należąca do Trade Lab. Zajmuje się produkcją dezodorantów i kosmetyków do twarzy i ciała. Firma wspiera działania na rzecz praw zwierząt. Celem marki jest zachowanie równowagi pomiędzy linią dla kobiet i mężczyzn, oferując taką samą liczbę produktów dla niej i dla niego.

Sortuj według

   Naturalne, wegańskie kosmetyki Pur Eden

   Pur Eden produkuje certyfikowane kosmetyki organiczne, bazujące na naturalnych substancjach prosto z natury. Wyroby tej marki zostały oznaczone certyfikatem COSMOS ORGANIC. 82% składników w kosmetykach pochodzi z upraw ekologicznych. To produkty wegańskie, niezawierające substancji pochodzenia zwierzęcego i nietestowane na zwierzętach od 2013 roku. Marka stosuje składniki biodegradowalne.

   Marka Pur Eden, dostępna w Dr. Max, słynie przede wszystkim z kremu Cold Cream Vegan. Preparat bazuje na innowacyjnej formule – maśle shea i kakaowym, olejach roślinnych, wodach kwiatowych i wyciągach z akantu, aloesu oraz karobu. Produkt zamknięto w butelce wyprodukowanej z resztek trzciny cukrowej bez GMO. To w pełni biodegradowalne opakowanie, które nadaje się do kompostowania. Marka Pur Eden oferuje również kosmetyki umieszczone w tubach wykonanych z trzciny cukrowej i drewna świerkowego PEFC pochodzącego z Niemiec.

   Kremy przeciwsłoneczne i dezodoranty Pur Eden o naturalnych składach

   Pur Eden oferuje kremy przeciwsłoneczne, składające się w 100% z filtrów mineralnych. To dwutlenek tytanu i tlenek cynku, czyli jedyne substancje tego typu, które można stosować w certyfikowanych kosmetykach do ochrony przeciwsłonecznej. Składniki te nie szkodzą podwodnej faunie i florze, a zwłaszcza rafom koralowym. Substancje zawarte w kosmetykach Pur Eden odbijają promienie UVA i UVB, zamiast je pochłaniać. Skuteczność wszystkich kremów, czyli rzeczywista wartość SPF, została potwierdzona przez niezależne laboratorium.

   Dezodoranty w kulce Pur Eden zawierają 99% składników naturalnych, w tym co najmniej 40% pochodzących z upraw ekologicznych. Ich formuła została oparta na bawełnie nordyckiej, pełnej minerałów, cukrów i polifenoli. Dezodorant w naturalny sprayu dla kobiet Pur Eden Sensitive pomaga zneutralizować nieprzyjemne zapachy, uregulować wydzielanie potu i zapewnić miękkość delikatnej skórze. Kosmetyki Pur Eden mają przystępne ceny.